حقایقی عجیب و جالب درباره مصر باستان، عکس

به گزارش مجله کامپیوتر، به مصر فکر کنید، قطعا تصاویر اهرام و فراعنه ای که از آن بیرون آمدند به ذهن شما می آید، اما مصر چند داستان جذاب نیز در پشت پرده دارد.

حقایقی عجیب و جالب درباره مصر باستان، عکس

برای دانستن بعضی از حقایق جالب که قطعاً شما را به گذشته مصر می برد، ادامه مطلب را بخوانید:

اسب آبی قاتل کینگ توت

توتانخامون یک فرعون مصری بود که در محاوره شاه توت نامیده می گردد. از آنجا که هیچ سابقه ای در خصوص مرگ او در دست نیست، این موضوع مورد بحث و آنالیز قابل توجهی قرار گرفته است. اگرچه بعضی حدس ها مبنی بر احتمال ترور شدن او وجود دارد، اما در سی تی اسکنی که در سال 2005 انجام شد، تعیین شد که او از ناحیه شکستگی پا دچار عفونت شده است. نظریه های دیگر این بود که ترکیبی از مالاریا و بیماری کهلر II منجر به مرگ او شد، یا اینکه او بر اثر بیماری سلول داسی درگذشت.

اسکن از بدن کینگ توت نشان می دهد که او بدون قلب یا دیواره قفسه سینه خود مومیایی شده که عجیب است، زیرا این خلاف عمل دفن در مصر است. بعضی از مصر شناسان بر این باورند که ممکن است پادشاه توت توسط یک اسب آبی کشته شده باشد. مصریان باستان این حیوان را برای ورزش شکار می کردند و مجسمه های یافت شده در مقبره King Tut حتی او را در حین پرتاب یک زوبین به تصویر می کشند. اسب ها به حمله و کشتن معروف هستند. بعضی از مصر شناسان بر این باورند که مرگ او ممکن است نتیجه شکار اشتباهی باشد.

زنان و مردان مصری آرایش می کردند

در قرن بیست و یکم، بازیگران مردی که آرایش می نمایند رایج است، اما آیا می دانستید در مصر زن و مرد آرایش می کردند؟ رنگ چشم معمولاً سبز یا سیاه بود. این آرایش هم به اهداف عملی و هم به لحاظ تشریفاتی انجام می شد، تصور بر این بود که آرایش از چشم در برابر اشعه خورشید محافظت، مگس ها و عفونت را دفع می نماید. گریم دراماتیک همچنین تقلید از خطوط صورت خدای خورشید Horus بود. لوازم آرایشی همچنین نشان دهنده رتبه یک در مصر باستان است، نشانه یک زن ثروتمند یک جعبه لوازم آرایشی قابل حمل بود.

باند های مومیایی 1.6 کیلومتر بودند

بنابراین صحنه هایی در فیلم های سینمایی که باند پشت سر مومیایی کشیده می گردد، یک واقعیت است.

مصریان باستان خمیردندان را اختراع کردند

مطمئناً در آن موقع دندانپزشکی وجود نداشت، اما مصریان باستان با اختراع خمیر دندان به نوآوری در بهداشت دندان یاری کردند. مواد تشکیل دهنده آن نیز شامل پودر سم گاو، خاکستر، پوسته تخم مرغ سوخته و پوکه بود. مصریان نیز به زندگی پس از مرگ اعتقاد داشتند. دلیل این ادعا نیز خلال دندان های دفن شده در کنار مومیایی ها است که ظاهراً در آنجا قرار داده شده تا آن ها بتوانند بقایای مواد غذایی را از بین دندان های خود در زندگی پس از مرگ پاک نمایند.

مصریان باستان به بیش از 2 هزار خدا اعتقاد داشتند

مصریان خدایان مختلف را می پرستیدند تا زندگی در تعادل باشد. هر خدا نیز مسئولیت های مختلفی داشت. فهرست خدایان شامل Sun God Ra با شاهین شاهین، الهه رطوبت Tefnut، Anubis، آن ها خدای مومیایی کردن، مردگان و بسیاری موارد دیگر داشتند.

مصریان باستان مسیحی بودند

این موضوع بسیار جالبی است، مسیحیت مذهب اکثریت قریب به اتفاق مصریان از 400 تا 800 سال بعد از میلاد بود.

فرعونیان با بردگان خود به خاک سپرده شدند

فراعنه اولیه در مصر باستان با خادمان واقعی و کسانی که همواره در کنار آن ها بودند مومیایی و دفن می شدند.

مشهورترین ملکه مصر، کلئوپاترا، یونانی بود!

این موضوع برای همه کسانی که این واقعیت را می شنوند عجیب است.

اهرام توسط بردگان ساخته نشده اند

مردانی که اهرام را می ساختند، کارگر روز مزد بودند و نه برده. اگرچه کار آن ها سخت بود، اما این کار را برای نشان دادن وفاداری به فرعون انجام می دادند و کسانی که در حین ساخت و ساز می مردند افتخار دفن در مقبره های نزدیک اهرام مقدس فراعنه را کسب می کردند.

گروه ساختمانی آبان: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت

منبع: گردشبان
انتشار: 18 شهریور 1400 بروزرسانی: 18 شهریور 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 56670

به "حقایقی عجیب و جالب درباره مصر باستان، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حقایقی عجیب و جالب درباره مصر باستان، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید