حل مسائل محله با ریش سفیدی

به گزارش مجله کامپیوتر، طرح های عمرانی و ترافیکی کوچک اما با تأثیرگذاری بالا مانند پروژه تعریض خیابان ذوالفقاری در محله های مختلف منطقه 2 با تصویب کارگروه های تخصصی شش گانه شورایاران اجرایی و بخشی از بودجه شهرداری به این موضوع اختصاص می یابد.

حل مسائل محله با ریش سفیدی

مجله کامپیوتر- مریم باقرپور:طی ماه های اخیر طرح های عمرانی و ترافیکی مختلفی مانند تعریض خیابان ذوالفقاری در محدوده خیابان های شادمان و سیادت، بهسازی معابر محله نیایش و تعریض بزرگراه یادگار امام(ره) بین ایوانک تا دادمان در منطقه 2 اجرایی شده است. این طرح ها گرچه چندان بزرگ نبوده اما تأثیر زیادی در کاهش مسائل محله ها داشته و بعضی حتی خواسته 25 ساله شهروندان بوده است که در نهایت اجرایی شد. حالا شهرداری منطقه 2 با توجه به بازخورد این طرح ها در نظر دارد بخشی از بودجه سال آینده خود را به اجرای طرح های کوچک با تأثیر بالا اختصاص دهد. اما انجام چنین طرح هایی چگونه و با چه شیوه ای اجرا می گردد؟ شهردار منطقه 2 در این باره می گوید: طرح های بزرگی مانند ساخت سینمای تخصصی بچه ها و فرآموز، نیروگاه کوچک مقیاس و تصفیه خانه در بوستان نهج البلاغه مرکز فرآموز، ایستگاه مترو ،میدان کتاب و... در منطقه بر اساس پیش بینی و طرح مصوب در حال اجراست که بعضی تا انتها سال به بهره برداری می رسد. در این میان در نظر داریم پروژه هایی را هم در نواحی مختلف منطقه تعریف کنیم که خواسته چند ساله ساکنان است اما به دلایل مختلف پیگیری نشده اند، درحالیکه ساکنان به دلیل اجرا نشدنش با مسائل زیادی دست به گریبان بوده اند.به عنوان مثال در محله طرشت مشکل ترافیکی به دلیل قرار داشتن 2 مغازه وجود دارد که با حذف این 2 ملک تجاری می توان طرح تعریض میدان طرشت را پس از سالها اجرا کرد و اکنون در حال پیگیری موضوع هستیم.

رسول کشت پور البته برای اجرای طرح های خرد و تاثیرگذار شرط هایی هم دارد و می گوید: گرچه شهرداران و معاونان به شکل مداوم در حال گشت زنی در محله ها هستند اما اجرای این طرح ها احتیاج به مشارکت شهروندان و شورایاران دارد. چون برای اجرای بعضی طرح ها همواره با زور و تبصره های قانون نمی توان کاری را اجرایی کرد. برای برطرف بعضی مسائل احتیاج است شورایاران به عنوان نمایندگان مردم وارد عرصه شوند و با اهالی به گفت وگو بنشینند. به عنوان مثال در جریان توسعه میدان طرشت، شهرداری می تواند از ماده 9 قانون توسعه معابر شهرداری استفاده و ملک ها را تخریب کند اما دیدگاه شهرداری زور نیست و معتقدیم با مصالحه مشکل برطرف می گردد.

او شرط دوم را تصویب طرح در کارگروه تخصصی شورایاران می داند و می افزاید: شورایاران بهترین افراد برای معرفی پروژه های خرد و تاثیر گذار هستند و در صورت پیشنهاد موضوع در جلسه های کارگروه های شورایاران و تصویب آن کوشش خواهیم کرد که این طرح ها را در برنامه های سال آینده قرار دهیم و با اختصاص بودجه اجرایی کنیم.

شهردار منطقه 2 درباره اجرای پروژه های محلی در محله های مختلف منطقه و اینکه استقبالی هم از راه حل شهرداری شده یا نه می گوید: شورایاری محله شهرک غرب پیشنهاد اصلاح هندسی خیابان حسن سیف را مطرح نموده است که پس از بازدید از این مکان تعیین شد این خیابان احتیاج به اصلاحات هندسی دارد چون ترافیک ناشی از تردد بالای خودروها گاه به میدان صنعت می کشد و از طرفی با وجود مسجد جامع شهرک غرب خود به خود این خیابان شلوغ است. یا طرح هایی برای زیباسازی بلوار صادقیه پیشنهاد شده که گرچه چندان بزرگ نیست اما می تواند باعث رونق این محدوده از منطقه 2 گردد. همچنین شورایاری محله دریان نو، پیشنهاد جابجایی مرکز جمع آوری زباله خیابان زنجان شمالی را داده است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 3 فروردین 1399 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 21341

به "حل مسائل محله با ریش سفیدی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حل مسائل محله با ریش سفیدی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید