حل چالش های فناورانه با نوآوری های نانو

به گزارش مجله کامپیوتر، گسترش خلاقیت و پرورش ایده ها و تبدیل آن به نمونه اولیه یک محصول فناورانه در حوزه نانو فناوری اقدامی است که در برنامه نانو استارت اپ دنبال می گردد.

حل چالش های فناورانه با نوآوری های نانو

به گزارش خبرگزاری مالی ایران، نانو استارت اپ با حمایت ستاد توسعه فناوری نانو معاونت علمی و فناوری برگزار می گردد تا فناوران و متخصصان این حوزه در راستا توسعه فناوری و راه اندازی کسب و کار خود قرار گیرند.

تا کنون سه دوره از این برنامه برگزار شده است و چهارمین دوره آن نیز مرداد ماه سال آینده شروع می گردد.

نانو استارت اپ یک برنامه حمایتی یک ساله است. در این برنامه تیم ها ایده های فناورانه خود را در قالب حل یک چالش فناورانه ارائه می نمایند و در آن از تسهیلات مادی و معنوی مورد احتیاج برای توسعه ایده خود بهره مند می شوند.

در نهایت نیز تیم به برنامه های حمایتی دیگر، سرمایه گذار یا مشتری متصل می گردد. پس نانو استارت اپ برنامه ای برای توسعه کسب و کارهای نوپای این حوزه است.

اما شرکت در آن شرایطی دارد و اکنون این شرایط اعلام شده است. چهارمین دوره این برنامه به حوزه آب رسانی و تامین آب، فاضلاب، مدیریت پسماند، بازیافت مواد، پاکسازی محیط زیست و سایر فعالیت های مرتبط تعلق دارد. البته ممکن است پذیرفته شدگان اولیه برنامه سابقه پژوهشی لازم را در حوزه آب و محیط زیست نداشته باشند. اگر این افراد ایده آماده ای را در سایر حوزه های فناورانه تا مرحله اثبات عملکرد یا نمونه آزمایشگاهی جلو برده باشند نانو استارتاپ امکان توسعه آن ایده را فراهم می نماید.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا، مکزیک و کوبا

منبع: اقتصاد ایران
انتشار: 24 مهر 1400 بروزرسانی: 24 مهر 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 24555

به "حل چالش های فناورانه با نوآوری های نانو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حل چالش های فناورانه با نوآوری های نانو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید