حناچی به دلیل به بی توجهی به قانون حمایت از معلولان تذکر گرفت

به گزارش مجله کامپیوتر، عضو شورای شهر تهران ضمن تذکر به حناچی به دلیل بی توجهی به قانون حمایت از معلولان گفت: حمایت از حقوق معلولان در هنگام صدور پروانه و صدور سرانجام کار ساختمان ها لازم است.

حناچی به دلیل به بی توجهی به قانون حمایت از معلولان تذکر گرفت

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، مجید فراهانی عضو شورای شهر تهران طی تذکری به شهرداری درباره لزوم حمایت هر چه بیشتر از معلولان گفت: به سهم خود از کم کاری ها و بی توجهی هایی که در ادای حق در سطح شهر به معلولان داشته ایم عذرخواهی می کنم و امیدوارم شاهد تحقق شهر دسترس پذیر در تهران برای ادای حق این افراد باشیم.

وی اضافه نمود: محقق نشدن دسترسی پذیری شهر برای معلولان باعث شده تا این افراد از حق زندگی کامل برخوردار نشوند و هر چه میزان معلولیت جسمی و حرکتی این افراد بیشتر باشد، مسائل شان برای رفت و آمد در سطح شهر هم بیشتر می گردد.

وی ادامه داد: براساس ماده 4 قانون حمایت از حقوق معلولان، شهرداری ها مکلف هستند صدور پروانه احداث، بازسازی و انتها کار برای تمامی ساختمان ها و اماکن با کاربری عمومی مانند مجتمع های مسکونی، اداری، درمانی و آموزشی را به رعایت ضوابط و استاندارد های مصوب شورای عالی شهرسازی و معماری و اصلاحات پس از آن در خصوص دسترسی پذیری افراد دارای معلولیت توسط مجری، مشروط نمایند.

وی گفت: اگر این موضوع در صدور پروانه های ساختمانی و انتها کار مورد توجه شهرداری قرار گیرد و شهرداری به وظیفه قانونی خود در این زمینه عمل کند بدون شک زمینه ساز بهبود و ارتقاء سطح دسترس پذیری معلولان در تهران خواهد شد.

فراهانی بیان داشت: بنده برای بار دوم در اجرای بند 3 ماده 80 قانون شورا های اسلامی کشور، درباره لزوم توجه به اجرای ماده 4 قانون حمایت از حقوق معلولان در صدور پروانه و انتها کار ساختمان ها به شهردار تهران تذکر می دهم، و انتظار دارم شهرداری بیش از پیش به مسأله دسترس پذیری شهر و خدمت به معلولان توجه نماید تا حق این عزیزان به شهر مطلوب تر و بهتر از گذشته ادا گردد.

فراهانی اعلام کرد: تهران هنگامی که برای همشهریان معلول دسترس پذیر شده باشد، آنگاه می توان گفت که شهری برای همه است تا این مهم اتفاق نیفتد تهران شهری برای همه نخواهد بود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 14 دی 1399 بروزرسانی: 14 دی 1399 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 46590

به "حناچی به دلیل به بی توجهی به قانون حمایت از معلولان تذکر گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حناچی به دلیل به بی توجهی به قانون حمایت از معلولان تذکر گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید