خبرنگاران اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی با استقرار 89 تیم در ورودی هرمزگان

به گزارش مجله کامپیوتر، بندرعباس- خبرنگاران- جانشین ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در هرمزگان از اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی با استقرار 89 تیم به منظور کنترل مبادی ورودی استان خبر داد.

خبرنگاران اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی با استقرار 89 تیم در ورودی هرمزگان

سعید ناجی عصر یکشنبه در نشست ویدئو کنفرانس وزارت کشور با معاونان سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری های سراسر کشور گفت: در استان هرمزگان نیز همانند سراسر کشور تمامی صنوف غیر ضروری، فضاهای تفریحی و گردشگری تا انتها طرح فاصله گذاری اجتماعی در استان تعطیل خواهد بود.

وی با بیان اینکه طرح فاصله گذاری اجتماعی در هرمزگان با همکاری شهروندان با قوت در حال اجرا است، گفت: در مدت اجرای این طرح تنها صنوف تامین کننده مواد ضروری مردم فعالیت خود را ادامه خواهند داد.

ناجی شرح داد: با اجرای این طرح از تردد خودروهای غیر از ساکنان شهرهای هرمزگان جلوگیری به عمل آمده و در این خصوص محدودیت های جدی اجرا شده است.

وی تاکید کرد: همچنان از مردم استان خواستاریم تا عادی شدن شرایط و برای شکستن زنجیره شیوع بیماری کرونا در خانه بمانند و از تردد غیر ضروری در سطح شهر پرهیز کنند.

اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی با هدف کاهش زنجیره انتقال کرونا از بامداد هشتم فروردین ماه همزمان با سراسر کشور در استان هرمزگان آغاز شده است.

به گزارش مجله کامپیوتر، شیوع ویروس کرونا اواخر دسامبر گذشته از چین آغاز شد و تا به امروز هزاران نفر در این کشور به این ویروس مبتلا شده اند و صدها نفر بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده اند.

این بیماری قابل پیشگیری است و به راحتی و با راهکارهای ساده می توان از شیوع و ابتلا به آن جلوگیری کرد؛ ویروس کرونا دوره نهفته به نسبت طولانی از چند روز تا دو هفته دارد و همین امر موجب شده تا زمانی که علایمی چون تب و تنگی نفس در مبتلایان بروز نکند، از آن آگاهی پیدا نکرده و ضرورتی برای رفتن به بیمارستان احساس نکنند.

تا انتها روز نهم فروردین ماه 179 نفر در استان هرمزگان به ویروس کرونا مبتلا شدند.

منبع: ایرنا
انتشار: 29 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 29 اردیبهشت 1399 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 26981

به "خبرنگاران اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی با استقرار 89 تیم در ورودی هرمزگان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی با استقرار 89 تیم در ورودی هرمزگان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید