خبرنگاران کاهش 90 درصدی تعرفه واردات ماسک به کشور

به گزارش مجله کامپیوتر، تهران - خبرنگاران - بر اساس تازه ترین مصوبه تنظیم بازار، تعرفه واردات انواع ماسک از 55 درصد به 5 درصد کاهش پیدا کرد.

خبرنگاران کاهش 90 درصدی تعرفه واردات ماسک به کشور

ستاد تنظیم بازار در تازه ترین نشست خود مصوباتی برای تنظیم بازار محصولات بهداشتی داشته است که بر اساس آن اولویت ارزی ماسک از 7-2 به 1-2 برای دریافت ارز نمایی با اولویت ویژه منصوب شد. بدین معنا که ماسک همچنان در گروه دو کالایی واقع شده است اما اولویت آن برای دریافت ارز نیمایی از 7 به 1 تغییر یافته است.

همچنین بر اساس مصوبه دیگر هشتادمین جلسه کارگروه تنظیم بازار، مقرر شد تا صادرات مواد اولیه فراوری ماسک های پزشکی تا اطلاع ثانوی ممنوع گردد که این دستور از حدود دو ماه گذشته اجرا شده است.

از سوی دیگر، تمام کارخانجات فراورینماینده محصولات بهداشتی و سلامت محور از جمله کارخانجات فراورینماینده محصولات سلولزی (دستمال کاغذی و ..) و شوینده ها ملکف به فراوری سه شیفت و عرضه حداکثری در بازار هستند و بدیهی است در صورت هرگونه کاهش عرضه و یا عدم فراوری مکفی، علاوه بر اقدامات قانونی استفاده از ابزارهای مدیریت تنظیم بازار (برطرف ممنوعیت واردات و کاهش تعرفه) بلافاصله در دستور کار قرار خواهد گرفت.

بر اساس بند دیگر این مصوبه، مقرر شد حداکثر تا قبل از جلسه آینده کارگروه تنظیم بازار کمیته تخصصی محصولات پتروشیمی نسبت به اولویت قرار دادن تامین مصارف داخلی LAB برای فراوری شوینده ها (بر اساس فراوری سه شیفت با حداکثر ظرفیت) در مقابل صادرات اقدام نمایند.

در نهایت نیز با توجه به درخواست وزارت بهداشت مبنی بر ضرورت نظارت بر چرخه فراوری، توزیع و ... کالاهای بهداشتی از جمله ماسک، الکل، شوینده ها و ضدهفونی نماینده ها، کالاهای مذکور از نظر نظارت در گروه یک کالاهای اساسی و ضروری قرار گرفته و مشمول کنترل قیمت، مبارزه با احتکار، گران فروشی، عدم عرضه، کم فروشی و ... خواهند بود.

آژانس مسافرتی: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور ارزان، تور لحظه آخری، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

مجله سامی: مجله سامی، وبلاگ نقد و بررسی کالاها و اخبار تولیدات صنایع

منبع: ایرنا
انتشار: 18 شهریور 1400 بروزرسانی: 18 شهریور 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 23150

به "خبرنگاران کاهش 90 درصدی تعرفه واردات ماسک به کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران کاهش 90 درصدی تعرفه واردات ماسک به کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید