خبر ابتلای دومین سگ هنگ کنگی به کرونا جنجالی شد

به گزارش مجله کامپیوتر، چند روز بعد از آنکه اولین سگ مبتلا به کرونا جان خود را از دست داد، نتیجه آزمایش کرونای دومین سگ هم در هنگ کنگ مثبت شد.

خبر ابتلای دومین سگ هنگ کنگی به کرونا جنجالی شد

به نقل از دیلی میل، یک سگ از نژاد ژرمن شپرد که در منطقه پوک فو لام هنگ کنگ زندگی می کرد، به همراه یک سگ دیگر در همان محل اقامت در قرنطینه قرار گرفته اند.

اداره زراعت، شیلات و حفاظت هنگ کنگ در بیانیه ای گفت: هر دو سگی که در قرنطینه قرار گرفته اند، تحت نظارت و آزمایش های مداوم قرار دارند.

لازم به ذکر است؛ قرنطینه پس از تأیید مبتلا بودن صاحب این سگ به کووید-19 صورت گرفت.

این وزارتخانه اضافه کرد: همچنان نظارت بر سگ و انجام آزمایش های مکرر بر روی حیوانات ادامه خواهد داشت.

به دنبال انتشار ابتلای دومین سگ در هنگ کنگ به کرونا، دولت هنگ کنگ از مردم خواسته است که حیوانات خانگی خود را رها ننمایند اما از لمس آن ها خودداری نمایند.

با این حال دولت تأکید نموده است که تا کنون هیچ مدرکی مبنی بر اینکه حیوانات خانگی بتوانند منبع کروناویروس باشند یا به این ویروس مبتلا شوند وجود نداشته است.

دولت هنگ کنگ همچنین اضافه کرد: صاحبان حیوانات خانگی نباید از شیوع ویروس کرونا به عنوان دلیلی برای رها کردن حیوانات خانگی خود استفاده نمایند.

بیشتر بخوانید: ویروس کرونا؛ آیا حیوانات خانگی باعث انتقال آلودگی می شوند؟

پس از نتیجه مثبت آزمایش کرونای اولین سگ در هنگ کنگ که این بیماری را از صاحبش گرفته بود، این اولین مورد از انتقال ویروس از انسان به حیوان به حساب می آمده است.

این سگ که دو روز پس از خارج شدن از قرنطینه درگذشت، بار ها و بار ها آزمایش کرونا وی مثبت ضعیف اعلام شده و در یک مرکز حیوانات قرنطینه شده بود.

وزارت زراعت، شیلات و حفاظت (AFCD) در مورد اولین سگ مبتلا به کرونا، گفت: آزمایش های مکرر نشان می دهد که عفونت سگ 17 ساله پومرایی در سطح پایین بود.

AFCD همچنین اضافه کرد: صاحب سگ حاضر به کالبد شکافی سگ خود نیست تا علت مرگ این سگ تعیین گردد، اما بعضی گفته اند استرس قرنطینه و جدایی از صاحب ممکن است در مرگ او نقش داشته باشد.

بنابر گزارش دیلی میلی، هر دو سازمان دنیای بهداشت حیوانات پاریس و هم مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری های آمریکا گفته اند که هیچ مدرکی مبنی بر انتقال ویروس کرونا به وسیله حیواناتی مانند سگ و گربه وجود ندارد،.خبرنگاران

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و دنیا را اینجا بخوانید

مجله شرقیا

مجله شرقیا | مجله آموزشی و اطلاع رسانی تحصیلی
منبع: ایران آنلاین
انتشار: 9 مرداد 1400 بروزرسانی: 9 مرداد 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 26092

به "خبر ابتلای دومین سگ هنگ کنگی به کرونا جنجالی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبر ابتلای دومین سگ هنگ کنگی به کرونا جنجالی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید