خطای This Site Cant Be Reached حین اتصال به اینترنت و 11 راه برای حل آن

به گزارش مجله کامپیوتر، گاهی اوقات پیش می آید که قصد ورود به یک وب سایتی را دارید اما به هر دلیلی اتصال به اینترنت برقرار نمی گردد و خب این مسئله می تواند بسیار آزاردهنده باشد! در بعضی موارد وب سایت ها فیلتر هستند که عموما با یک فیلتر شکن مشکل حل می گردد. اما گاهی اوقات مشکل مورد نظر فیلترینگ نیست و تنها یک پیام خطا است که کاربر را از ورود به سایت مورد نظر باز می دارد. یکی از متداول ترین این پیام ها نیز This Site Cant Be Reached the Connection Was Reset است!

خطای This Site Cant Be Reached حین اتصال به اینترنت و 11 راه برای حل آن

این پیام خطا زمانی رخ می دهد که شما قصد ورود به وب سایتی را داشته باشید. اگرچه ممکن است گاهی اوقات مشکل از وب سایت باشد، اما در اکثر موارد، مسئله ای از سوی کاربر باعث بروز چنین خطایی می گردد. در بعضی موارد نیز کاربران تنها پیام ERR-CONNECTION-RESET را مشاهده نموده اند که خب می توان با روش های زیر به برطرف آن اقدام کرد.

وب سایت دیگری را امتحان کنید

تصور می کنیم مشکل از وب سایت مورد نظر باشد. برای مطمئن شدن از این بابت بهتر است به یک وب سایت دیگر بروید. اگر مسئله ای برای ورود به دیگر سایت ها ندارید، مسلما مشکل از سوی خود سایت است که در این صورت باید با پشتیبانی آن تماس بگیرید و یا منتظر بمانید تا مشکل حل گردد.

پاک کردن حافظه کش مرورگر

این مرحله تقریبا برای اکثر کاربرانی که عموما با چنین مسائلی دست و پنجه نرم می نمایند آشناست. پاک کردن حافظه کش مرورگر! اگر تنها از یک مرورگر استفاده می کنید، بهتر است پاک کردن حافظه کش را امتحان کنید. در زیر به نحوه انجام این کار در مرورگر کروم می پردازیم.

2 روش ساده و کاربردی برای تبدیل صفحات وب به فایل Word

 • روی سه نقطه در سمت راست و بالای مرورگر کلیک نموده و گزینه Settings را انتخاب کنید.
 • روی گزینه Advance کلیک کنید.
 • روی عبارت Clear browsing data کلیک کنید.
 • گزینه های Cookies and other site data و Cached images and files را تیک دار نموده و باقی گزینه ها را بدون تیک بگذارید.
 • روی گزینه Clear data کلیک نموده، مرورگر را یکبار ریستارت کنید و دوباره شرایط ورود به وب سایت مورد نظر را چک کنید.

اجرا و غیبرطرفال کردن آنتی ویروس و فایروال

گاهی اوقات سیستم ممکن است مورد حملات ویروس ها یا تروجان ها قرار گیرد. اگر اخیرا از فلش یا فایلی ویروسی در سیستم خود استفاده کردید، شاید مشکل از همین قسمت نشعت گیرد. بنابراین بهتر است ابتدا به وسیله این برنامه، اقدام به اسکن سیستم خود کنید.

سپس هم این برنامه، هم آنتی ویروس و هم فایروال را غیبرطرفال نموده و مجددا به سایت مورد نظر داخل شوید. اگر مشکل حل شد، بنابراین آنتی ویروس سایت مورد نظر را مسدود نموده که باید آن را از لیست مسدودی ها خارج کنید. پیشنهاد می گردد اگر از ویندوز 10 استفاده می کنید، از آنتی ویروس خود ویندوز بهره ببرید.

حالت ناشناس (Incognito)

چه از مرورگر کروم بهره ببرید و چه فایرفاکس، حالتی تحت عنوان ناشناخته یا Incognito وجود دارد که همه پلاگین ها و افزونه ها در آن حالت غیبرطرفال می شوند. هیچ تاریخچه ای از جست و جو های کاربر نیز در این حالت ذخیره نخواهد شد! بهتر است در این حالت ورود به وب سایت مورد نظر را امتحان کنید. چون شاید یک سری از افزونه ها ورود به سایت را با مشکل روبرو نموده باشند. برای فعال کردن حالت ناشناخته در مرورگر کروم، کلید های ترکیبی کنترل + شیفت + حرف (N) را فشار دهید. (Ctrl + Shift + N).

مرورگر دیگر، دستگاهی دیگر!

اگر مشکل همچنان پابرجاست، پیشنهاد می گردد از مرورگر دیگری بهره ببرید. همچنین می توانید اینترنت داده خود را با کامپیوتر یا لپ تاپ به اشتراک بگذارید و اگر در این حالت مشکل برطرف شد، با سرویس دهنده اینترنت خود تماس بگیرید تا مشکل را برای شما حل نماید. چون در صورتی که وب سایت مورد نظر با اینترنت دیگری قابل دسترس باشد، مسلما مشکل از سوی سرویس دهنده خط شماست!

همچنین می توانید برای ورود به وب سایت مورد نظر از گوشی همراه خود بهره ببرید. وب سایت ها حالت موبایل خود را طوری تنظیم نموده اند که زمان بارگذاری را کمی کاهش می دهد. بنابراین ممکن است با گوشی موبایل مشکل حل گردد تا در حین برطرف مشکل، به کار خود نیز رسیدگی کنید.

چک کردن تنظیمات پراکسی

خطای ERR-CONNECTION-RESET اغلب اوقات زمانی رخ می دهد که تنظیمات پراکسی دچار مشکل شده باشد. پراکسی که ممکن است به صورت دستی یا توسط یک سری برنامه ها وارد گردد، شاید دسترسی به یک وب سایت خاص را با مشکل روبرو کند.

 • در منوی استارت ویندوز، به دنبال کنترل پنل (Control Panel) بگردید. سپس به آن وارد شده و عبارت Internet Options را در قسمت جست و جو وارد کنید.
 • با ورود به بخش LAN settings، با صفحه ای روبرو خواهید شد که در آن، تمام گزینه ها باید بدون تیک باشند. اگر تیک گزینه ای فعال بود، آن را برداشته و سپس چک کنید آیا مشکل حل شده یا خیر! اگر تیک تمام گزینه ها برداشته بود، به راه چاره بعدی مراجعه کنید.

از یک فیلتر شکن بهره ببرید

بعضی از وب سایت ها در بعضی از مناطق در دسترس نیستند. لذا برای حل مشکل خود بهتر است از یک فیلتر شکن بهره ببرید و ببینید آیا مشکل حل می گردد یا خیر. بعضی از مرورگر ها از قبیل اپرا، از فیلتر شکن داخلی و نامحدود استفاده می نمایند. اما پیشنهاد می گردد شما از یک فیلتر شکن دیگر (رایگان یا اشتراکی) بهره ببرید.

استفاده از Troubleshooter ویندوز جهت اتصال به اینترنت

در بسیاری از موارد، استفاده از Troubleshooter خود ویندوز می تواند کارگشا باشد. برای دسترسی به این بخش باید ابتدا وارد تنظیمات ویندوز شده و عبارت Find and Fix network را در بخش جست و جو وارد کنید.

 • روی گزینه اول کلیک نموده و در صفحه باز شده، روی گزینه Advanced کلیک کنید. عبارت ظاهر شده باید تیک دار باشد. اگر چنین است، روی گزینه Next کلیک کنید.
 • با کلیک روی گزینه ابتدایی، ویندوز اقدام به برطرف مشکل کلی سیستم در زمینه عدم اتصال به اینترنت می نماید. با کلیک روی گزینه دوم، آدرس دقیق وب سایت مورد نظر را وارد می کنید و از ویندوز می خواهید مشکل عدم ورود به این وب سایت خاص را حل نماید.
 • در مراحل بعدی طبق دستورالعمل نمایان شده پیش بروید تا اگر ویندوز مسئله ای را یافت، اقدام به حل آن کند.

مشکل یابی آداپتور شبکه (Network Adapter)

 • در منوی استارت، عبارت Device Manager را جست و جو نموده و در صفحه باز شده، روی عبارت Network adapters کلیک راست کنید.
 • گزینه Update Driver را کلیک کنید.
 • اگر مشکل حل نشد، بار دیگر به صفحه اول برگشته و با حذف کردن این درایور، کامپیوتر خود را مجددا راه اندازی و یا به اصطلاح ریستارت کنید.
 • اگر ویندوز در طول ریبوت درایور مورد نظر را دانلود نکرد، به صورت دستی اقدام به دانلود و نصب این درایور کنید. (نام درایور مورد نظر را قبل از حذف نصب یادداشت کنید).

از DNS گوگل بهره ببرید

یکی از روش هایی که عموما در برطرف مسائل اتصال به اینترنت پاسخ گوی احتیاج کاربران بوده، تغییر DNS کامپیوتر به DNS گوگل است. شما می توانید هم این DNS را بعد از برطرف مشکل پاک کنید و هم آن را نگه دارید.

 • برای فعال کردن DNS گوگل ابتدا کلید های ترکیبی Win + R را فشرده و عبارت ncpa.cpl را درون آن تایپ کنید و اینتر را فشار دهید.
 • در منوی باز شده، روی آداپتور فعال کلیک راست (یا دابل کلیک) نموده و گزینه Properties را انتخاب کنید.
 • روی عبارت Internet Protocol Version 4 دابل کلیک نموده و اعداد زیر را مطابق شکل، در بخش های مربوطه وارد کنید.
 • در بخش بالا اعداد 8.8.8.8 و در بخش پایین اعداد 8.4.4.8 روی گزینه OK کلیک نموده و یک بار دیگر اقدام به باز کردن سایت مورد نظر کنید.

تنظیمات رجیستری

در آخرین بخش، باید سراغ تنظیمات رجیستری رفته و به وسیله منوی Command Prompt، اقدام به حل این مشکل کرد. ابتدا عبارت Command Prompt را در بخش سرچ ویندوز وارد نموده و روی آن کلیک کنید تا صفحه مشکی مربوط به آن باز گردد.

 • در صفحه باز شده، دو دستور زیر را وارد نموده و کامپیوتر خود را ریستارت کنید. (بعد از وارد کردن هر دستور کلید اینتر را فشار دهید.)
netsh int ip reset netsh winsock reset

مایکروسافت نیز در وب سایت خود هدایت را جهت برطرف مسائلی این چنینی قرار داده که اگر هیچ یک از این روش ها برای برطرف مشکل شما راه گشا نبود، می توانید از آن روش ها بهره ببرید.

اگر تجربه روبرو شدن با چنین پیامی را داشته اید، چگونه توانستید آن را حل کنید؟ روش های خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

منبع: guidingtech

آژانس مسافرتی: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور ارزان، تور لحظه آخری، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

مجله سامی: مجله سامی، وبلاگ نقد و بررسی کالاها و اخبار تولیدات صنایع

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 18 شهریور 1400 بروزرسانی: 18 شهریور 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 18654

به "خطای This Site Cant Be Reached حین اتصال به اینترنت و 11 راه برای حل آن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خطای This Site Cant Be Reached حین اتصال به اینترنت و 11 راه برای حل آن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید