خلیفه: خیلی ها می گفتند تکواندوی ایران دیگر بین قدرت ها نیست، باید اقتدار ایران را حفظ کنیم

به گزارش مجله کامپیوتر، سرمربی تکواندوکاران ایران در رقابت های گرنداسلم 2018 چین، گفت: تکواندوی ایران در گذشته سه هیچ از حریفانش جلو بود و الان باید مهم ترین هدف، حفظ اقتدار خانواده بزرگ تکواندوی ایران در دنیا باشد.

خلیفه: خیلی ها می گفتند تکواندوی ایران دیگر بین قدرت ها نیست، باید اقتدار ایران را حفظ کنیم

سید نعمت خلیفه در گفت و گو با خبرنگاران، در خصوص برگزاری رقابت های گرنداسلم تکواندو شرح داد: فدراسیون دنیای(WTF) برای جذاب تر و همگانی تر کردن این رشته از سال گذشته مسیر دیگری را برای هوگوپوشان تعریف کرد تا از این طریق نیز به المپیک راه پیدا نمایند که آن مسیر رقابت های گرنداسلم بود. کشورهایی که می خواهند با صد در صد سهمیه در رقابت های المپیک حاضر شوند مسابقات گرندپری، گرنداسلم و رقابت های قاره ای را پیش رو دارند. خدا را شکر تکواندوکاران ما هم توانستند در این رقابت ها عملکرد خوبی را داشته و امتیازات قابل قبولی را از این طریق کسب نمایند.

او همچنین ادامه داد: در دور نخست رقابت های گرنداسلم مدال آوران و طلایی های گرندپری در مسابقات حضور یافتند و این دوره نفرات اول تا هفتم-هشتم رنکینگ المپیک و طلایی های فینال گرندپری شرکت کردند. به جرات می گویم رقابت های این دوره چیزی از المپیک کم نداشت و همه رقبای قدر حضور داشتند. البته شاهد شگفتی های زیادی نیز بودیم که همگی نشان از سطح بالای رقابت ها بود. همچنین این رقابت ها نوعی حیاط خلوت برای فدراسیون دنیای است تا قوانین جدید مدنظر خود را در آن امتحان می نماید تا در صورت تایید آن ها، در همه رقابت ها استفاده کند.

سرمربی ملی پوشان در دومین دوره رقابت های گرنداسلم، در مورد دو نماینده ایران در این مسابقات شرح داد: مردانی به دلیل داشتن برنز دور نخست رقابت های گرنداسلم و هادی پور به دلیل کسب طلای فینال گرندپری در منچستر، جواز حضور در گرنداسلم را داشتند که خوشبختانه در این رقابت ها هم توانستند یک عملکرد صد در صدی را از خود به نمایش گذاشته و یک طلا و یک برنز را برای ایران کسب نمایند. امتیازات خوبی در این مسابقات کسب شد اما همانطور که می دانید ما مسابقات گرندپری و قهرمانی دنیا سال بعد را هم پیش رو داریم که امیدواریم بهترین نتایج را کسب کنیم.

او همچنین در مورد روند آماده سازی ملی پوشان ایران برای رقابت های گرنداسلم، اظهار کرد: ما برای حضور در گرنداسلم تکواندوکاران را برای برگزاری تمرینات آماده سازی در اختیار نداشتیم اما سطح فنی و بدنی ملی پوشان برای حضور در این رویداد قابل قبول بود. جا دارد از فریبرز عسکری سرمربی تیم ملی ایران تشکر کنم که بعد از رقابت های فینال گرندپری با زحمات خود مردانی و هادی پور را در سطح قابل قبولی از آمادگی نگه داشته بود.

خلیفه با بیان اینکه جا دارد به دلیل شرایط خوب تکواندوکاران به فریبرز عسکری تبریک گفت، در این مورد تاکید نمود: باید همه بدانند که بیژن مقانلو، مهدی بی باک، فریبرز عسکری، سید نعمت خلیفه و ... همگی از یک خانواده هستیم و مهم ترین خواسته ما باید موفقیت و حفظ اقتدار خانواده بزرگ تکواندوی ایران در دنیا باشد. در گذشته زمانی که تکواندوی ایران به مسابقات بین المللی می رفت از همان ابتدا سه هیچ از رقبایش جلو بود اما مدتی بود که این مهم کم رنگ شده و خیلی ها می گفتند تکواندوی ایران دیگر بین قدرت ها نیست. خدا را شکر که اینطور نیست و باز هم شاهد موفقیت تکواندوی ایران هستیم. همه کسانی که گفتم همگی از یک خانواده هستند و به همین دلیل باید در کنار هم باشیم تا تیم ملی به موفقیت برسد.

طبق قوانین جدید تکواندو، در رقابت های گرنداسلم مسابقات به صورت راندی برگزار گردید و خلیفه در پاسخ به این سوال که آیا این قانون جدید می تواند باعث جذاب تر شدن مسابقات تکواندو شود؟ گفت: من با این روند برگزاری رقابت های تکواندو موافقم. فدراسیون دنیای قصد دارد با قوانین جدید تکواندو را در دنیا فراگیرتر کند تا با بالا بردن جذابیت رقابت ها مخاطب بیشتری را جذب نموده و در المپیک بماند. من نیز با این روند برگزاری رقابت ها موافقم چرا که جذابیت دیدارها را بالاتر برده و تکوندوکار با همه توان مبارزه می نماید.

خلیفه در پاسخ به این سوال که آیا موفقیت سجاد مردانی در رقابت های گرنداسلم می تواند نوید انتها روزهای افت او باشد؟ اعلام نمود: به هر حال مردانی یک ورزشکار حرفه ای است، هر ورزشکاری یک دوران افت دارد و یک دوران اوج. فراز و نشیب برای همه ورزشکاران حرفه ای وجود دارد و مردانی به شرایط ایده آل خود باز می شود. در رقابت های گرنداسلم هم سجاد کاملا توصیه هایم را گوش داد و تابع تصمیمات من بود. مو به مو توصیه هایم را روی شیاپ چانگ مقابل حریفانش عملی کرد تا اینکه به بهترین نتیجه(مدال طلا) دست یافت.

او اضافه نمود: همچنین در مورد آرمین هادی پور هم باید بگویم حق او نیز مدال طلا بود اما متاسفانه به دلیل یکسری اشتباهات داوری هم از نوع انسانی و هم از نوع ماشینی از کسب مدال طلا بازماند. در یک صحنه اگر ضربه سر آرمین با اشتباه سیستم امتیاز دهی نمی سوخت، مطمئنا می توانست به نتیجه بهتری دست پیدا کند. با این حال او توانست بار دیگر نفر یک رنکینگ المپیکی دنیا از کره جنوبی را شکست دهد و خود را به عنوان یکی از قدرت های برتر وزن 58- کیلوگرم معرفی کند.

دور زمین: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 18 شهریور 1400 بروزرسانی: 18 شهریور 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 3229

به "خلیفه: خیلی ها می گفتند تکواندوی ایران دیگر بین قدرت ها نیست، باید اقتدار ایران را حفظ کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خلیفه: خیلی ها می گفتند تکواندوی ایران دیگر بین قدرت ها نیست، باید اقتدار ایران را حفظ کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید