دانش بنیان های خراسان رضوی و مرکز رشد نوآوری سرخس همکاری می نمایند

به گزارش مجله کامپیوتر، انجمن شرکت های دانش بنیان استان خراسان رضوی و مرکز رشد نوآوری سرخس همسو با توسعه فعالیت های پژوهشی، استفاده از توان و ظرفیت شرکت های فناور حوزه انرژی، تفاهم نامه همکاری امضا کردند.

دانش بنیان های خراسان رضوی و مرکز رشد نوآوری سرخس همکاری می نمایند

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی گاز ایران، سیدمهدی مدنی، رئیس هیئت مدیره انجمن شرکت های دانش بنیان خراسان رضوی در حاشیه بازدید از پژوهشکده توسعه گوگرد خانگیران و امضای این تفاهم نامه گفت: 289 شرکت دانش بنیان فعال در استان خراسان رضوی است که حدود دو برابر تعداد شرکت های دانش بنیان (578 شرکت فناور مرکز رشدی) هم فعالیت دارند و هدف این انجمن حمایت از شرکت های عضو انجمن و ارتباط با صنعت است.

وی اضافه کرد: انجمن شرکت های دانش بنیان خراسان رضوی به عنوان تشکل بخش خصوصی همسو با قانون بهبود مستمر توسعه کسب وکار مورد مشورت و رایزنی بخش دولتی قرار می گیرد و هدف از امضای این تفاهم نامه همکاری مشترک و مشارکت شرکت های دانش بنیان و فناور در فعالیت های توسعه محصول، خدمات و فرآیندهای پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد است.

رئیس هیئت مدیره انجمن شرکت های دانش بنیان خراسان رضوی تأکید کرد: کوشش می کنیم از فعالیت های پژوهشی پالایشگاه خانگیران به عنوان یک مجموعه عظیم مالی در استان در زمینه توسعه اقتصاد دانش بنیان استفاده کنیم تا سهم فعالیت های دانش بنیان افزایش یابد.

مدنی با بیان اینکه در انجمن شرکت های دانش بنیان، شرکت هایی در حوزه انرژی و نفت و گاز فعال هستند، گفت: پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد عظیم ترین تولیدکننده محصول گوگرد است و بخشی از شرکت های زیرمجموعه انجمن در حوزه گوگرد فعال هستند و کوشش می کنیم موضوع های همکاری را به این شرکت ها منتقل کنیم تا همکاری های مشترک شتاب گیرد.

وی در انتها به اقدام های پالایشگاه شهید هاشمی نژاد در راه اندازی مجموعه مرکز رشد فناوری در این منطقه اشاره و توضیح داد: یکی از ضرورت های اصلی آینده کشور توجه اساسی به موضوع فناوری ها است که این پالایشگاه گام های بسیار مثبتی برای ایجاد اکوسیستم نوآوری و فناوری، حمایت از شرکت های دانش بنیان و طرح های اشتغال زایی برداشته است.

مجله شرقیا

مجله شرقیا | مجله آموزشی و اطلاع رسانی تحصیلی
منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 9 مرداد 1400 بروزرسانی: 9 مرداد 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 49034

به "دانش بنیان های خراسان رضوی و مرکز رشد نوآوری سرخس همکاری می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانش بنیان های خراسان رضوی و مرکز رشد نوآوری سرخس همکاری می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید