داورزنی: شرایط ورزش شتر گاو پلنگ شده است، اشتباه بزرگ مجلس تبدیل ورزش به وزارتخانه بود

به گزارش مجله کامپیوتر، رئیس فدراسیون والیبال گفت: قصد ما این نیست کمبودها را بگوئیم اما واقعیت این است اگر به ساختار فدراسیون ها توجه نشود با مشکلاتی روبه رو خواهیم بود.

داورزنی: شرایط ورزش شتر گاو پلنگ شده است، اشتباه بزرگ مجلس تبدیل ورزش به وزارتخانه بود

به گزارش خبرنگاران، محمدرضا داورزنی رئیس فدراسیون والیبال در نشست محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهور با مسئولان ورزش کشور گفت: ای کاش ورزش ما وزارت خانه ای نمی شد؛ ای کاش سازمان جوانان به ورزش ملحق نمی شد و ای کاش تکلیف خودمان را در فدراسیون ها می دانستیم.

وی اضافه نمود: ما نمی دانیم NGO هستیم یا دستگاه های دولتی که زیر نظر دولت هستند؟ ما شتر، گاو، پلنگ شدیم و به این دولت هم برنمی گردد بلکه در مجلس شورای اسلامی این رخ داد. اشتباه بزرگ مجلس تبدیل ورزش به وزارتخانه بود. همه این قهرمانی ها حاصل حمایت وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک است اما بار اصلی بر عهده فدراسیون هاست اما در ساختار دولت جایگاه آنها کجاست. فدراسیونی که 30 یا 40 میلیارد هزینه می کند و دولت بخش اندکی از هزینه ها را پرداخت می کند.

رئیس فدراسیون والیبال با اشاره به بدهی های فدراسیون ها، یادآور شد: فدراسیون ها به سازمان تجهیزات و اداره مالیات بدهکار هستند. تعداد زیادی توقیف اموال و ممنوع الخروج شدند و هنوز دولت این موضوع را حل نکرده است. با شروع فعالیت های بین المللی ما با مشکلاتی روبه رو هستیم و هزینه ها چند برابر شده در حالی که قدرت خرید فدراسیون ها کاهش یافته است.

داورزنی اضافه نمود: قصد ما این نیست کمبودها را بگوئیم اما واقعیت این است اگر به ساختار فدراسیون ها توجه نگردد با مشکلاتی روبه رو خواهیم بود. اماکن ورزشی به شرکت توسعه واگذار شده و فدراسیون ها میلیاردها تومان بدهکارند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 18 آبان 1399 بروزرسانی: 18 آبان 1399 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 41678

به "داورزنی: شرایط ورزش شتر گاو پلنگ شده است، اشتباه بزرگ مجلس تبدیل ورزش به وزارتخانه بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "داورزنی: شرایط ورزش شتر گاو پلنگ شده است، اشتباه بزرگ مجلس تبدیل ورزش به وزارتخانه بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید