درخواست خانواده های قربانیان انفجار بیروت برای لغو مصونیت مسئولان لبنانی

به گزارش مجله کامپیوتر، اهالی قربانیان انفجار بندر بیروت اطراف کاخ عین التینه در بیروت تحصن نموده و خواهان برطرف مصونیت و مجازات مسوولان انفجار شدند.

درخواست خانواده های قربانیان انفجار بیروت برای لغو مصونیت مسئولان لبنانی

به نقل از سایت المیادین، این تحصن همزمان با برگزاری جلسه مشترک هیئت دفتر مجلس و کمیته اداری و عدالت در کاخ عین التینه به ریاست نبیه بری، رئیس مجلس لبنان صورت گرفت.

در این تحصن پس از اینکه خانواده های قربانیان کوشش کردند دیوار انسانی ارتش و نیروهای امنیتی را بشکنند، درگیری بین این خانواده ها و نیروهای امنیتی رخ داد و اهالی تاکید کردند برای رویارویی در هر زمان آماده هستند.

به همین دلیل، نبیه بری مشاور خود علی حمدان را به نزد این خانواده ها فرستاد تا به آنها اطمینان خاطر دهد که رئیس مجلس به قانون پایبند است و از آنها حمایت می نماید. خانواده های قربانیان هم خواهان اجرای قانون و مجازات عاملان برای روشن شدن حقیقت شدند.

آنها بعلاوه پلاکاردهایی را در انتقاد از دولت و متهم کردن آن به انفجار بندر بیروت درست داشتند و سیاسی کاری و اهمال را در این پرونده رد کردند.

هفته گذشته پس از اینکه طارق البیطار، قاضی تحقیقات درباره انفجار بندر بیروت از مجلس خواست مصونیت سه نماینده نهاد المشنوق، غازی زعیتر و علی حسن خلیل را جهت بازپرسی بردارد، تحولات جدیدی در پرونده انفجار بندر بیروت رخ داد.، ایسنا

dorezamin.com: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 62123

به "درخواست خانواده های قربانیان انفجار بیروت برای لغو مصونیت مسئولان لبنانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست خانواده های قربانیان انفجار بیروت برای لغو مصونیت مسئولان لبنانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید