در ایام نوروز به طبیعت نروید؛ حتی سیزده بدر

به گزارش مجله کامپیوتر، فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی ضمن بیان اینکه امسال آتش سوزی در جنگل نسبت به سال های قبل افزایش یافته است، گفت: توصیه ما به همه این است که نوروز امسال در خانه بمانند.

در ایام نوروز به طبیعت نروید؛ حتی سیزده بدر

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، سرهنگ علی عباس نژاد با تاکید بر اینکه توصیه ما به تمام مردم این است که در ایام نوروز به دلیل شیوع بیماری کووید 19 در خانه بمانند و در این ایام به طبیعت مراجعه نکنند، اظهار کرد: به هرحال نیروهای منابع طبیعی طی این ایام در حال آماده باش هستند.

وی ادامه داد: امیدواریم مردم نیز مراعات کنند و با عدم حضور در اماکن عمومی کمک کنند تا ویروس کرونا بیش از این گسترش پیدا نکند.

فرمانده یگان حفاطت منابع طبیعی با اشاره به اینکه بیش از 90 درصد از تخریب ها و آسیب ها به منابع طبیعی علت انسانی دارد، شرح داد: پیش بینی می کنیم که امسال با عدم ورود مسافر به شهرهای مختلف، آتش سوزی و تخریب به طبیعت کمتر اتفاق افتد.

عباس نژاد در ادامه با بیان اینکه متاسفانه امسال آتش سوزی های بیشتری در عرصه های جنگلی نسبت به سال های قبل رخ داد، گفت: برخی از این آتش سوزی ها در مناطق صعب العبور بود و از آنجایی که امسال امکان اطفای حریق هوایی نداشتیم، آتش سوزی ها افزایش داشت.

به گفته وی، امسال در مراتع نیز به دلیل بارندگی های خوب ابتدای سال و پوشش گیاهی انبوه آتش سوزی های بیشتری نسبت به سال های قبل رخ داد.

فرمانده یگان حفاطت منابع طبیعی در انتها ابراز امیدواری کرد که سال جدید با گشت های هدفمند و انجام قراردادهای حفاظتی دقیق تر بتوان بیش از پیش از عرصه های منابع طبیعی حفاظت کرد.

طبق این گزارش، تا تابستان امسال در 1600 هکتار از جنگل های کشور آتش سوزی به وقوع پیوسته بود.

dorezamin.com: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 25603

به "در ایام نوروز به طبیعت نروید؛ حتی سیزده بدر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در ایام نوروز به طبیعت نروید؛ حتی سیزده بدر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید