رفتار متناقض فدراسیون والیبال در بخش زنان و مردان!

به گزارش مجله کامپیوتر، به گزارش خبرنگاران، با شیوع ویروس کرونا در کشور، فدراسیون والیبال تمامی مسابقات لیگ برتر را در دو بخش زنان و مردان تعطیل کرد. اما این تعطیلی با تصمیمات متناقض در دو بخش زنان و مردان گرفته شد!

رفتار متناقض فدراسیون والیبال در بخش زنان و مردان!

پس از برگزاری جلسه ای در فدراسیون والیبال که با حضور مدیران عاملان باشگاه ها صورت گرفت سایت رسمی فدراسیون خبر تعطیلی مسابقات را گفت با این تفاوت که رقابت مردان نیمه تمام باقی ماند و برای معرفی کننده ایران به جام باشگاه ها به مسابقات سال 97 استناد شد در حالیکه در بخش زنان سایپا را به عنوان کننده ایران به جام باشگاه ها معرفی کردند!

تیم سایپا برای نخستین بار امسال وارد تیم داری در بخش بانوان شد و در حالیکه قرار بود مسابقات زنان نیز به صورت پلی آف برگزار شود اما ظاهراً فدراسیون تصمیم گرفته برخلاف بخش مردان تکلیف پرونده زنان را مشخص کند!

باشگاه سایپا با انتشار خبری قهرمانی تیم سایپا را اعلام کرده است اما هنوز فدراسیون به طور رسمی این قهرمانی را اعلام نکرده است، ظاهراً فدراسیون با ارسال نامه ای به باشگاه سایپا این تیم را قهرمان لیگ برتر زنان معرفی کرده است.

خبر قهرمانی تیم سایپا منجر به اعتراض برخی مربیان از جمله میترا شعبانیان، سرمربی تیم پیکان و فاطمه شعبان، سرمربی تیم باریج اسانس شد چرا که تکلیف تیم قهرمان را باید مسابقات پلی آف مشخص کند.

میترا شعبانیان در گفتگو با خبرنگاران در واکنش به خبر قهرمانی تیم سایپا گفت: با قهرمانی تیم سایپا مخالف هستم چرا که ما باید حتماً رقابت های پلی آف را برگزار می کردیم بسیاری از تیم ها برنامه های خود را برای مرحله پلی آف گذاشته بودند. درست است که تیم سایپا به دلیل داشتن مهره های خوب شرایط خوبی در جدول رده بندی داشت اما همیشه مسابقات پلی آف شرایط خاص خود را دارد. من نیز از این تصمیم تعجب کردم چرا که قرار بود امسال مسابقات به صورت پلی آف برگزار شود و نمی توانند قهرمان لیگ را پیش از برگزاری رقابت های پلی آف معرفی کنند.

فاطمه شعبان، سرمربی تیم باریج اسانس نیز گفت: سایپا تیم خوبی است و تا اینجا نتایج خوبی به دست آورده، اما از آنجایی ک قرار بود پلی آف برگزار شود و تا روز آخر تکلیف قهرمان مشخص نمی شد، موافق اعلام رده بندی نبودم. می توانستند مثل بخش مردان رده بندی را اعلام نکنند و فقط بگویند هر تیمی می خواهد برای قهرمانی آسیا درخواست بدهد.

پس از حضور محمدرضا داورزنی به عنوان رئیس فدراسیون والیبال، متین زبردست، از سمت خود به عنوان سرپرست نایب رئیس بانوان کناره گیری کرد و تا امروز خبری از معرفی نایب رئیس بانوان نیست! نبود نایب رئیس بانوان یکی از چالش های جدی در بخش بانوان است و نمونه شاخص در رفتار متناقض فدراسیون در معرفی قهرمان لیگ برتر در بخش زنان است.

فدراسیون والیبال و سازمان لیگ باید رفتاری مشابه در دو بخش زنان و مردان داشته باشد و همانگونه که پرونده مسابقات مردان نیمه تمام باقی مانده است انتظار می رود در بخش زنان نیز چنین تصمیمی اتخاذ کنند. وجود رفتارهای متناقض می تواند اندک سرمایه گذارن در بخش زنان را دلسرد کند و در آینده شاهد افت اسپانسرها در لیگ برتر زنان باشیم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 4 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 4 اردیبهشت 1399 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 24350

به "رفتار متناقض فدراسیون والیبال در بخش زنان و مردان!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رفتار متناقض فدراسیون والیبال در بخش زنان و مردان!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید