روایتی دلنشین و رنگین از فراز و نشیب زندگی لوئیس بونوئل

به گزارش مجله کامپیوتر، انیمیشن سینمایی بونوئل در هزارتوی لاک پشت ها به کارگردانی سالوادور سیمو در سرزمین مادری فیلمساز نامدار اسپانیایی روی پرده رفت.

روایتی دلنشین و رنگین از فراز و نشیب زندگی لوئیس بونوئل

به گزارش مجله کامپیوتر به نقل از سینه یوروپ، انیمیشن 80 دقیقه ای بونوئل در هزارتوی لاک پشت ها بر اساس کتابی مصور به همین نام نوشته فرمن سولیس ساخته شده و کارگردان در فراوری آن علاوه بر رنگ، از زمین بدون نان هم بهره برده است؛ مستندی 27 دقیقه ای که لوئیس بونوئل آن را در 1933 یعنی در 33 سالگی کارگردانی نموده بود.

  • آشنایی با سینمای اسپانیا

داستان فیلم در پاریس 1930 می گذرد؛ زمانی که بونوئل و سالوادور دالی چهره های اصلی جنبش سوررئالیسم هستند. فیلمساز جوان پس از رسوایی مربوط به فیلم عصر طلایی ناگهان بی پول می گردد و در این شرایط سخت حتی نمی تواند هزینه فراوری مستندی درباره یکی از فقیرترین مناطق اسپانیا را تامین کند. رامون آسین، دوست مجسمه ساز بونوئل یک بلیت بخت آزمایی می خرد و قول می دهد اگر بلیت برنده شد، پول ساختن فیلم را بدهد. بخت به آنها رو می نماید و...

بونوئل در هزارتوی لاک پشت ها پیش تر در جشنواره هایی چون مالاگا، میامی و گوادالاخارا شرکت نموده و از آنجا که به فراز و نشیب های زندگی یکی از مهم ترین سینماگران تاریخ اسپانیا پرداخته، تماشای آن می تواند برای تماشاگران اسپانیایی جذاب باشد. سیمون که در مکتب فیلمسازی هالیوود تربیت شده و رشد نموده، پیش از این دو انیمیشن بلند داستانی ساخته و بونوئل در هزارتوی لاک پشت ها سومین تجربه کارگردانی اوست.

فیلم تازه سیمو با وجود انیمیشن بودن، برای مخاطب بزرگسال ساخته شده و ویژگی اصلی آن افزودن رنگ و نور به داستان مصور سیاه و سفید است. در واقع، بینندگان بونوئل در هزارتوی لاک پشت ها با زوایایی تازه از زندگی و شخصیت هنرمندی آشنا می شوند که سگ آندلسی، ویریدیانا، میل مبهم هوس و جذابیت پنهان بورژوازی را از خود یادگار گذاشت و در 1983 در 83 سالگی در مکزیک از جهان رفت.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 22 تیر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 6926

به "روایتی دلنشین و رنگین از فراز و نشیب زندگی لوئیس بونوئل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روایتی دلنشین و رنگین از فراز و نشیب زندگی لوئیس بونوئل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید