روایت سخنگوی وزارت خارجه ژاپن از دیدار شینزو آبه با امام خامنه ای

به گزارش مجله کامپیوتر، سخنگوی وزارت خارجه ژاپن توضیحاتی درباره دیدار نخست وزیر کشورش با رهبر معظم انقلاب ارائه کرد.

روایت سخنگوی وزارت خارجه ژاپن از دیدار شینزو آبه با امام خامنه ای

به گزارش خبرنگار حوزه سیاست خارجی خبرنگاران، تاکشی اوسوگا سخنگوی وزارت خارجه ژاپن در توضیحاتی درباره دیدار شینزو آبه نخست وزیر ژاپن با امام خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران گفت: شینزو آبه نخست وزیر ژاپن امروز در حدود ساعت 10 صبح با رهبر ایران دیدار و مصاحبه کرد. این دیدار 50 دقیقه طول کشید و در فضایی گرم و صمیمی انجام شد.

سخنگوی وزارت خارجه ژاپن در ادامه اضافه نمود: آبه گفته است هیچکس خواستار درگیری نظامی نیست و او نگران تنش های اخیر است. همچنین ارزیابی آبه از ادامه همکاری ایران با آژانس انرژی اتمی مثبت بوده و وی انتظار دارد تا ایران به اجرای توافق هسته ای ادامه دهد.

اوسوگا همچنین گفت: آبه امروز در جمع خبرنگاران ژاپنی گفته است او در دیدار اخیر، از دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا شنیده است که مایل به تشدید تنش نیست. همچنین آبه گفته است که وارد جزئیات نمی شوم ولی در این باره با ترامپ تبادل نظرات مختلفی داشته ام. من نظرات خودم را درباره مقاصد ترامپ به آقای خامنه ای منتقل کردم.

سخنگوی وزارت خارجه ژاپن ادامه داد: آبه همچنین به خبرنگاران گفته است که راه کاهش تنش ها با مسائل فراوانی روبرو خواهد شد، اما من همچنان کوششم را خواهم کرد. اگرچه ممکن است احساسات پیچیده ملی در همه طرف ها وجود داشته باشد، اما برای رهبران کشورها مهم است تا برای کاهش تنش ها مقاصد خود را بیان نموده و با یکدیگر در میان بگذارند.

سخنگوی وزارت خارجه ژاپن در انتها گفت: ما دیپلماسی رفت و برگشت یا میانجی گری را انجام نمی دهیم، اما برای ثبات منطقه کوشش می کنیم. ایران و ژاپن مسائل دوجانبه زیادی در دستورکار دارند.

dorezamin.com: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 8768

به "روایت سخنگوی وزارت خارجه ژاپن از دیدار شینزو آبه با امام خامنه ای" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روایت سخنگوی وزارت خارجه ژاپن از دیدار شینزو آبه با امام خامنه ای"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید