روسیه: آمریکا در تصویب قطعنامه مبارزه با کرونا کارشکنی می نماید

به گزارش مجله کامپیوتر، نماینده روسیه در سازمان ملل متحد گفته دولت آمریکا در تصویب قطعنامه ای در شورای امنیت برای مبارزه با کرونا کارشکنی می نماید.

روسیه: آمریکا در تصویب قطعنامه مبارزه با کرونا کارشکنی می نماید

از پروفایل اینستاگرام behrouz azand دیدن نمایید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، واسیلی نبنزیا، نماینده روسیه در سازمان ملل متحد دوشنبه از کارشکنی آمریکا در تصویب قطعنامه ای در شورای امنیت برای مبارزه با ویروس کرونا انتقاد کرد.

به نوشته خبرگزاری ایتارتاس، نبنزیا گفته مناقشه های موجود میان چین و ایالات متحده آمریکا باعث شده اعضای شورای امنیت نتوانند این قطعنامه را به تصویب برسانند.

دیپلمات روسیه در مصاحبه ای با کانال 1 تلویزیون روسیه گفته: حملات لفظی آمریکا به چین در مورد شیوع کرونا احتمالاً از ادعاهایی که ظرف دو سال گذشته علیه ما مطرح شده هم بیشتر بوده اند.

وی در ادامه گفت: گروگان نهایی در این مناقشات، قطعنامه شورای امنیت برای مبارزه با کرونا است که الان دو ماه است نتوانسته ایم بر سر آن به توافق برسیم.

نبنزیا گفت: اگر بخواهم دقیق تر صحبت کنم، سه هفته پیش بر سر آن توافق کردیم و آماده بودیم آن را به تصویب برسانیم ولی آمریکا درست در لحظات پایانی گفت نمی خواهد اشاره ای یا نشانه ای به سازمان جهانی بهداشت در این قطعنامه گردد، در حالی که خبری از چنین چیزی در قطعنامه نبود.

ایالات متحده روز 20 اردیبهشت ماه از رأی گیری شورای امنیت سازمان ملل متحد درباره قطعنامه ای با موضوع همه گیری ویروس کرونای جدید جلوگیری کرد.

خبرگزاری فرانسه به نقل از دیپلمات ها گزارش داد آمریکا احتمالاً به دلیل اشاره ضمنی به سازمان جهانی بهداشت در متن این قطعنامه از رأی گیری بر سر آن جلوگیری نموده است.

طبق این گزارش متن این قطعنامه که از ماه مارس بر سر آن مذاکره شده خواهان توقف درگیری ها در مناطق درگیری شده تا دولت ها بتوانند به مقابله با این بیماری رسیدگی نمایند.

به گفته دیپلمات ها آمریکا در روندی که به رأی گیری بر سر این قطعنامه منجر می شده کارشکنی نموده است.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 28 مهر 1400 بروزرسانی: 19 دی 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 32531

به "روسیه: آمریکا در تصویب قطعنامه مبارزه با کرونا کارشکنی می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه: آمریکا در تصویب قطعنامه مبارزه با کرونا کارشکنی می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید