روسیه ناتوانی طرف های اروپایی در برجام را نگران کننده دانست

به گزارش مجله کامپیوتر، ایرنا نوشت:سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه بیان کرد: ناتوانی شرکای اروپایی در برجام برای تضمین شرایط پیشنهادی ایران برای اجرای توافق هسته ای نگران کننده است.

روسیه ناتوانی طرف های اروپایی در برجام را نگران کننده دانست

برای سفر به تور اروپا با بهترین کارشناسان مشورت کرده و بهترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

ماریا زاخارووا در گفت وگو با پایگاه اینترنتی روسی وستنیک قفقاز با بیان اینکه چندین سال برای عقد برجام کوشش صورت گرفت و دوره ای از بحران پیش از امضای آن سپری شد، اظهار کرد: در آن موقع دوره ای بود که گروه 1+5 نمی توانست مذاکرات را از سربگیرد و وضعیت برای مدت طولانی متشنج بود.

وی با اشاره به زحمت فراوان و کوشش های چند ساله که به عقد برجام منجر شد، افزود: فروپاشی این توافق بین المللی راهکار نیست.

سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفت: متاسفانه ما شاهد خروج یکجانبه آمریکا از برجام هستیم که با توجه به این واقعیت که این توافق مورد تایید شورای امنیت سازمان ملل قرار گرفته است، اقدامی غیرقانونی است.

وی همچنین اعلام کرد که اعضای اروپایی برجام از تضمین تامین شرایط پیشنهادی ایران ناتوان هستند.

زاخارووا گفت: ما شاهد هستیم که این گونه سیاست غیرمسئولانه شرکت کنندگان (اروپایی) در برجام که هیچ نتیجه واقعی ندارد وضعیتی نگران کننده است.

وی افزود: اطمینان ندارم که کسی پیدا گردد که قادر باشد این راستا طولانی (برای عقد توافق هسته ای با ایران) را بپیماید زیرا فقط راستا مذاکره چهار سال به طول انجامید.

زاخارووا گفت: مساله دیگر اعتماد است، زیرا اگر یک بار آنچه که از راستا مذاکره به دست آمده را از دست بدهیم چه کسی پیدا می گردد که با همان اصولی که به طور عمده نقض شده است دوباره بازی کند.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 12 آذر 1398 بروزرسانی: 12 مهر 1399 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 16139

به "روسیه ناتوانی طرف های اروپایی در برجام را نگران کننده دانست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه ناتوانی طرف های اروپایی در برجام را نگران کننده دانست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید