رویترز از حمله سایبری روس ها به ستاد انتخاباتی دموکرات ها خبر داد

به گزارش مجله کامپیوتر، ایسنا نوشت: خبرگزاری رویترز به نقل از چند فرد آگاه گزارش کرد، گروهی از هکرهای روسی که اوایل سال جاری میلادی متهم به مداخله در انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا شدند به حساب های ایمیل متعلق به حزب دموکرات در ایالت های کالیفرنیا و ایندیانا و همچنین چند اندیشکده با نفوذ در واشنگتن و نیویورک حمله سایبری کرده اند.

رویترز از حمله سایبری روس ها به ستاد انتخاباتی دموکرات ها خبر داد

به گزارش خبرگزاری رویترز، این تلاش ها برای حمله سایبری که بسیاری از آنها طی تابستان توسط شرکت مایکروسافت تشخیص داده شدند، از سوی یک گروه هکری مشهور به فنسی بیر (Fancy Bear) رخ دادند. فعالیت های این هکرها سبب بررسی داخلی چگونگی هدف قرار دادن آمریکا از سوی عوامل اطلاعاتی روسیه در آستانه برگزاری انتخابات سوم نوامبر می شود.

رویترز برخی اهداف این حملات سایبری را شناسایی کرده که عبارتند از مرکز پیشرفت آمریکا، شورای روابط خارجی و اندیشکده صلح بین الملل کارنگی. این مراکز اعلام نمودند هیچ شواهدی دال بر وقوع تلاش های موفقیت آمیز برای هک کردن ندیده اند.

گروه هکری Fancy Bear تحت کنترل آژانس اطلاعات نظامی روسیه قرار داشته و مسئول هک کردن حسابهای ایمیل کارکنان نزدیک به هیلاری کلینتون در زمان نامزدی اش برای انتخابات 2016 معرفی شده است.

مایکروسافت ماه گذشته میلادی نیز اعلام نمود گروه Fancy Bear تلاش کرده بیش از 200 سازمان را که طبق اعلام این شرکت تعداد زیادی از آنها با انتخابات 2020 مرتبط بوده اند هک کند. مایکروسافت کمپین جاسوسی سایبری سال جاری را با استفاده از یک خطای برنامه نویسی که به این شرکت اجازه شناسایی الگوی حمله اختصاصی Fancy Bear را می داده توانسته به هکرهای روس مرتبط سازد.

مایکروسافت از اظهار نظر درباره گزارش رویترز با استناد به رعایت حریم خصوصی مشتری خودداری کرد. اما تام برت، معاون رئیس شرکت در بیانیه ای بیان نمود، این شرکت و دولت آمریکا به سختی تلاش داشته اند این انتخابات را ایمن و امن نگه دارند.

سفارت روسیه در واشنگتن اعلام نمود، این کشور در امور داخلی آمریکا مداخله نمی کند و هر گونه ارتباط Fancy Bear با روسیه را رد کرده و این اتهام را اخبار دروغ خواند.

کمپین ترامپ به درخواستها برای اظهار نظر پاسخ نداد.

به گفته شش فرد آگاه، در تابستان یک واحد امنیت سایبری متخصص در مایکروسافت و ماموران امنیتی فدرال به بسیاری از اهداف مد نظر گروه Fancy Bear اخطار دادند. رویترز ماه گذشته میلادی یک شرکت لابی گر نزدیک به جو بایدن را به نام SKDKnickerbocker به عنوان یکی از آنها شناسایی کرد.

هدف دریافت دموکراتها در ایالتهای ایندیانا و کالیفرنیا ازسوی چهار فرد آگاه تایید شد و به گفته دان اسمیت، کارشناس شرکت Secureworks، این نشان می دهد که روسها دارند شبکه خود را گسترش می دهند.

310 310

bestcanadatours.com

مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا
منبع: خبرآنلاین
انتشار: 22 مرداد 1400 بروزرسانی: 22 مرداد 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 43740

به "رویترز از حمله سایبری روس ها به ستاد انتخاباتی دموکرات ها خبر داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رویترز از حمله سایبری روس ها به ستاد انتخاباتی دموکرات ها خبر داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید