فرانسه اختفای خوان گوآیدو در سفارت خود در ونزوئلا را تکذیب کرد

به گزارش مجله کامپیوتر، فرانسه اظهارات وزیر خارجه ونزوئلا مبنی بر اختفای خوان گوایدو در سفارت این کشور در ونزوئلا را خبری جعلی خواند.

فرانسه اختفای خوان گوآیدو در سفارت خود در ونزوئلا را تکذیب کرد

به گزارش تارنمای وزارت خارجه فرانسه، سخنگوی دستگاه دیپلماسی این کشور در پاسخ به این پرسش که طبق ادعای وزیر خارجه ونزوئلا، آیا تایید می کنید که خوان گوآیدو رهبر مخالفان این کشور به سفارت فرانسه در کاراکاس پناه برده و در آنجا مخفی شده است؟ گفت: خوان گوآیدو در محل سفارت فرانسه در کاراکاس یا در دیگر اماکن دیپلماتیک ما مخفی نشده است. ما بارها این موضوع را به مقامات ونزوئلا اثبات کرده ایم.

خورخه آرئاسا وزیر خارجه ونزوئلا روز پنجشنبه گذشته در گفت و گو با یک رادیوی محلی خبر داده بود که خوان گوایدو رئیس جمهوری خودخوانده و رهبر اپوزیسیون این کشور در سفارت فرانسه در کاراکاس مخفی شده است.

او با معقول خواندن اختفای گوایدو در سفارت فرانسه در عین حال گفته بود: نیروهای امنیتی درصورت مخفی شدن گوایدو در سفارتخانه های خارجی از جمله اسپانیا و یا فرانسه نمی توانند وارد شده و او را بازداشت کنند.

آرئاسا در عین حال خطاب به رهبران اسپانیا و فرانسه هشدار داده بود که اگر این دو کشور گوایدو را مخفی کرده باشند باید بهای آن را بپردازند.

سه روز پیش از وزیر خارجه ونزوئلا، نیکلاس مادورو رئیس جمهوری این کشور با صراحت در سخنرانی گفت که خوان گوایدو در یکی از سفارتخانه های پایتخت مخفی شده است.

به دنبال این اظهارات، اگنس ون در مال سخنگوی وزارت خارجه فرانسه روز جمعه به خبرنگاران گفت: امروز، تمام تلاش ها باید بر یافتن راهکار سیاسی برای بحران سیاسی ونزوئلا متمرکز شود.

او تاکید کرد: تنها، یک راستا دموکراتیک و انتخابات آزاد، شفاف و معتبر، امکان حل مساله در طولانی مدت و سرانجام دادن به رنج های مردم ونزوئلا را فراهم می کند.

سخنگوی وزارت خارجه فرانسه اضافه نمود: این کشور به همراه اتحادیه اروپا و شرکای خود در گروه تماس بین المللی، تمام بازیگران ونزوئلا بویژه مقامات این کشور را برای ورود به مذاکرات فراگیر به منظور تحقق این هدف ترغیب می کند.

پیش از وزارت خارجه فرانسه، کننده خوان گوایدو که در مادرید بسر می برد نیز خبر مخفی شدن مخالف دولت ونزوئلا در سفارت یا کنسولگری فرانسه را تکذیب کرد. ایزادورا زوبیاگا به رسانه های فرانسه گفت: خوان گوایدو در هیچ سفارتخانه ای نیست چرا که اصولا نیازی به مخفی شدن ندارد. کسانی که باید مخفی شوند بی تردید همان هایی هستند که برای بازداشتشان پاداش نقدی معین کرده اند.

به نوشته دویچه وله، رئیس جمهوری ونزوئلا دوشنبه گذشته گفت که گوایدو از عدالت و دادگستری فرار می کند. این در حالی است که حکم رسمی بازداشت گوایدو صادر نشده است.

گوایدو در همان روز از طریق توئیتر اظهارات مادورو را دروغ دانست و آن را تکذیب کرد. او توضیح داد که در میان مردمش به سر می برد.

گوایدو در 24 ژانویه 2019،چهارم بهمن 97، خود را رئیس جمهوری مشروع ونزوئلا خوانده بود.

ونزوئلا در 6 سال اخیر با شدیدترین بحران اقتصادی رو به رو بوده و تحریم های آمریکا نیز در دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ شدت گرفته است.

هرچند مادورو در انتخابات سال 2018 بار دیگر به ریاست جمهوری انتخاب شد، اما آمریکا و بیش از 50 کشور دیگر، خوان گوایدو را به عنوان رییس جمهوری (خودخوانده) ونزوئلا به رسمیت شناخته اند.

با این حال، ونزوئلا همچنان از حمایت نیروهای مسلح و کشورهایی مانند چین و روسیه برخوردار است. این کشورها از تحریم ها و سیاست های آمریکا در قبال ونزوئلا به شدت انتقاد کرده اند.

این در حالی است که کاخ سفید برای بازداشت نیکلاس مادورو برخی از نزدیکانش 5 میلیون دلار پاداش نقدی معین کرده است.،ایرنا

گروه ساختمانی ابان

گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت را از ما بخواهید.
منبع: ایران آنلاین
انتشار: 22 مرداد 1400 بروزرسانی: 22 مرداد 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 33279

به "فرانسه اختفای خوان گوآیدو در سفارت خود در ونزوئلا را تکذیب کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرانسه اختفای خوان گوآیدو در سفارت خود در ونزوئلا را تکذیب کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید