زخمی شدن 3 تن درپی فوران مجدد کوه آتشفشان در اندونزی

به گزارش مجله کامپیوتر، خبرنگاران: مقامات اندونزی اعلام کردند که امروز درپی یک فوران دیگر کوه آتشفشان سینابونگ در شمال جزیره سوماترا هزاران نفر مجبور به ترک خانه های خود و 3 تن نیز زخمی شدند.

زخمی شدن 3 تن درپی فوران مجدد کوه آتشفشان در اندونزی

برای دیدن زیباترین جزیره اندونزی با تور بالی همراه شوید.

به گزارش گروه بین الملل مجله کامپیوتر به نقل از شینهوا، مقامات اندونزی اعلام کردند که امروز (شنبه) درپی یک فوران دیگر کوه آتشفشان سینابونگ در شمال جزیره سوماترا هزاران نفر مجبور به ترک خانه های خود و 3 تن نیز زخمی شدند.

سخنگوی آژانس ملی مقابله با بلایای طبیعی اندونزی در این باره گفت: کوه سینابونگ با ارتفاع 2475 متر در روز شنبه سه بار فوران کرد که درپی آن ستونی از خاکستر به ارتفاع حدود 2 کیلومتر در هوا شکل گرفت و گدازه و خاکستر نیز در شعاعی بیش از4، 5 کیلومتر پرتاب شد.

این در حالی است که روز گذشته حدود 14 هزار نفر از ساکنان این منطقه که درپی فوران های اخیر مجبور به ترک خانه های خود شده بودند، به محل اقامت خود بازگشتند.

بنا بر این گزارش، آتشفشان سینابونگ پس از 400 سال در سال 2010 مجددا فعال شد و فرار 12 هزار نفر از ساکنان جزیره سوماترا را درپی داشت.

مجمع الجزایر اندونزی بر روی کمربند آتشفشانی اطراف اقیانوس آرام قرار گرفته است و دارای پتانسیل زمین لرزه و فوران های آتشفشانی زیادی است.

منبع: تسنیم
انتشار: 4 مهر 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 12428

به "زخمی شدن 3 تن درپی فوران مجدد کوه آتشفشان در اندونزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زخمی شدن 3 تن درپی فوران مجدد کوه آتشفشان در اندونزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید