سرمایه گذاری در گردشگری روستایی تسهیل می گردد

به گزارش مجله کامپیوتر، ایرنا/ براساس سخنان معاون میراث فرهنگی گیلان، سرمایه گذاری در گردشگری روستایی تسهیل می گردد.

سرمایه گذاری در گردشگری روستایی تسهیل می گردد

رضا حسن پور گفت: استفاده از ظرفیت پرداخت تسهیلات کم بهره به متقاضیان در راستای رونق بخشی مالی و ایجاد اشتغال پایدار مورد اهتمام است و در این راستا در نخستین جلسه کمیته فنی سال جدید پرداخت تسهیلات بانکی به پنج طرح متقاضی ایجاد تأسیسات گردشگری در حوزه بومگردی تصویب شد. وی اظهار داشت: این طرح ها شامل سه طرح ایجاد اقامتگاه بوم گردی، یک طرح بازسازی بومگردی و ایجاد سفره خانه سنتی است که مجموع تسهیلات مصوب برای این طرح ها 30 میلیارد ریال است.

وی با بیان اینکه بانکها با پرداخت تسهیلات در نظر گرفته شده، موجبات رغبت سرمایه گذاران و تسریع در توسعه صنعت گردشگری استان را فراهم آورند یادآور شد: از همه طرح های بومگردی، تاسیسات گردشگری و راه اندازی، توسعه و تجهیز کارگاه ها و طرح های سرمایه گذاری توسط هنرمندان صنایع دستی استقبال می گردد. معاون برنامه ریزی و سرمایه گذاری اظهار داشت: 126 واحد بومگردی گردشگری در استان فعال است و تا کنون برای حدود 700 نفر ایجاد اشتغال نموده اند.

حسن پور با تاکید بر لزوم جذب سرمایه گذاران در حوزه گردشگری توضیح داد: سرمایه گذاری مناسب یعنی فراوری اشتغال پایدار و تقویت چرخه مالی که خود منجر به کاهش مسائل و آسیب های اجتماعی ناشی از فقر و عقب ماندگی مالی می گردد. وی گفت: با توجه به شرایط و مسائل بوجود آمده بر اثر کرونا که اقتصاد گردشگری را تحت تاثیر قرار داده، اهمیت و نقش بخش های تخصصی این اداره کل در راستای برون رفت از این شرایط بیش از پیش حائز اهمیت است. وی یادآور شد: آنالیز طرح های سرمایه گذاری گردشگری استان به منظور رونق هرچه بیشتر این صنعت در دستور کار قرار گرفته و پیگیری های لازم نیز در این راستا انجام می گردد.

dorezamin.com: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: همگردی
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 57388

به "سرمایه گذاری در گردشگری روستایی تسهیل می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرمایه گذاری در گردشگری روستایی تسهیل می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید