سرمایه گذاری 1 میلیارد دلاری برای توسعه و تکمیل بندر چابهار خبرنگاران

به گزارش مجله کامپیوتر، معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی، با بیان اینکه بندر چابهار دروازه بین المللی تجارت در شرق ایران و بندری مهم در سطح تعاملات بین المللی است، گفت: اقدامات زیادی در زمینه توسعه زیرساخت و افزایش ظرفیت عملیاتی بندر چابهار انجام گرفته است.

سرمایه گذاری 1 میلیارد دلاری برای توسعه و تکمیل بندر چابهار خبرنگاران

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

به گزارش خبرنگاران و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، فرهاد منتصر کوهساری در ارتباط ویدئو کنفرانسی با همایش بین اللملی روز دریایی هند، گفت: با توجه به ماهیت ژئواکونومیک بندر چابهار و به منظور سرعت دادن به پروژه های زیرساختی، در طی 3 سال گذشته، احداث اسکله با عمق مناسب برای پهلوگیری کشتی های بزرگ، لایروبی، احداث موج شکن، احداث باراندازهای مدرن در دستور کار قرار گرفت تا بندر شهید بهشتی چابهار به بندری مدرن و مطابق با استاندارد های بین المللی شود.

عضو هیأت عامل سازمان بنادر و دریانوردی، با اشاره به هزینه بیش از 1 میلیارد دلاری برای توسعه و تکمیل بندر چابهار، گفت: این هزینه ها شامل توسعه اماکن و زیرساخت های بندری در حدود 370 میلیون دلار، سرمایه گذاری شرکت های خصوصی معادل 100 میلیون دلار، تامین تجهیزات بندری بیش از 43 میلیون دلار، تامین تجهیزات استراتژیک دریایی و ارائه خدمات دریایی حدود 413 میلیون دلار و ساخت و ساز محوطه های بندری به ارزش 100 میلیون دلار بوده است.

حجم عملیات بندری در چابهار 16 درصد رشد داشته است

معاون امور بندری و اقتصادی سلزمان بنادر شرح داد: شرکت هندی IPGL، به عنوان اپراتور فاز یک بندر شهید بهشتی چابهار متعهد شده از منابع خود به ارزش 85 میلیون دلار، نسبت به خرید تجهیزات بندری در قالب یک قرار داد 10 ساله به صورت BOT اقدام کند.

کوهساری با بیان اینکه در مقایسه با سال های قبل، حجم عملیات بندری در چابهار 16 درصد رشد داشته است، اضافه کرد: در این مدت، میزان ترافیک کانتینری، رشد 107 درصدی را تجربه کرده است.

معافیت 5 روزه هزینه انبارداری کالاهای ترانزیتی

وی گفت: سازمان بنادر و دریانوردی با اعمال کاهش هزینه های نهایی وارده بر کالا و با در نظر دریافت تخفیف 100 درصدی بر کلیه هزینه ها و عوارض بندری، معافیت 5 روزه هزینه انبارداری کالاهای ترانزیتی و اعمال تخفیف 50 درصدی کانتینرهای ترانزیتی در مبدا و مقصد، حمایت خود را از توسعه عملیات بندری در بندر چابهار اعلام کرده است.

معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر ابراز امیدواری کرد: با عملیاتی شدن هرچه سریع تر قرارداد فی ما بین با اپراتور هندی، انتظار می رود اپراتور هندی تقاضا تامین تجهیزات مورد تعهد به ویژه گنتری کرین ها و RTG ها را در اولویت برنامه کاری خود قرار دهد.

dorezamin.com: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 52937

به "سرمایه گذاری 1 میلیارد دلاری برای توسعه و تکمیل بندر چابهار خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرمایه گذاری 1 میلیارد دلاری برای توسعه و تکمیل بندر چابهار خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید