سهراب انتظاری: انصاری فرد و رسول پناه در تلویزیون مناظره نمایند

به گزارش مجله کامپیوتر، محمد قراگزلو،سهراب انتظاری، مهاجم سابق پرسپولیس بعد از گپ و گفت حدوداً 20دقیقه ای با ما می گفت احساس سبکی می نماید. می گفت آنقدر تحت تأثیر کرونا در خانه محبوس شده که حالا احساس می نماید از غار بیرون آمده و هوای تازه ای را استشمام می نماید. مصاحبه با مهاجم سابق پرسپولیس از مسأله انتقال علیپور در سرانجام فصل آغاز شد و به جاهای باریک تری مثل داستان مدیریت پرسپولیس و ماجرای کرونا کشید.

سهراب انتظاری: انصاری فرد و رسول پناه در تلویزیون مناظره نمایند

***

گفته می گردد علی علیپور قصد ندارد قراردادش را تمدید کند و آخر فصل از پرسپولیس خواهد رفت.

- علیپور حدوداً 4، 5 سالی است که برای پرسپولیس بازی می نماید. طبیعتاً در یکی دو سال اول در پرسپولیس خیلی پیروز نبود چراکه جوان بود اما بعد از رفتن طارمی نیروی بهتری گرفت و با احساس قدرت بیشتر به خوبی کار کرد. گواهش هم اینکه آقای گل شد و برای پرسپولیس خوب گل زد. علیپور زمانی که پرسپولیس از جابجایی محروم بود جور خط حمله تیمش را به دوش کشید. او زحمت زیادی برای تیم کشیده و خوب گل زده. حالا اینکه الان می خواهد برود و لژیونر گردد به خودش بستگی دارد.

اما اگر اینطوری از پرسپولیس جدا گردد هیچ پولی دست باشگاه را نخواهد گرفت.

- این هم از دسته گل های مدیران ماست.واقعیت این است که یک سری افراد در رأس کار قرار می گیرند که البته گناهی هم ندارند اما چون فوتبالی نبودند بلد نیستند کار نمایند. ما یک جوان را پرورش دادیم که باید هم خودش هم باشگاه از این شرایط سود ببرد. خب این یک نکته منفی برای باشگاه است. الان وقت بهره بردن از این بازیکن است و اگر خودش هم نمی خواست، باشگاه باید قراردادش را تمدید می کرد. ما روی این بازیکن سرمایه گذاری نموده ایم و اگر قرار به رفتنش شد یک پولی بدهد، اما متأسفانه این مدیران چیزهایی را نمی دانند که یک جوان 10، 15ساله فوتبالی هم می داند. مطمئناً دود این مسائل به چشم هوادار می رود.

فکر می کنی شرایط لژیونر شدن را دارد؟

- علیپور هم بایستی فوتبال اروپا را تجربه کند. البته امیدواریم دنبال پول نباشد. الان او 24، 25 سال سن دارد و پخته شده. خوبی کار این است که او در پرسپولیس و رقابت های آسیایی بازی نموده. حالا بازی ملی کمی دارد اما بازی کردن در پرسپولیس اگر بیشتر از تیم ملی نباشد کمتر هم نیست. او با تجربیاتی که دارد می تواند خارج از کشور بازی کند به شرط اینکه به تیم های عربی و درجه 3 نرود.

اگر علیپور برود گفته می گردد یحیی، اوساگونا را هم نمی خواهد و استوکس هم که می خواهد به کشورش برگردد. با این شرایط اوضاع خط حمله پرسپولیس نگران نماینده نخواهد شد؟

- فکر نکنم چنین بحرانی در پرسپولیس ایجاد گردد. پرسپولیس تیم بزرگی است. حالا درست است که مدیران ورزشی در رأس کار نبودند اما طبیعتاً سرمربی فکر اینها را می نماید و باید مهاجمی را جایگزینش کند، بنابراین برای فصل جدید حتماً دنبال جایگزین خواهند بود. البته باید درباره اوساگونا چیزی را بگویم. او در ذوب آهن بازی نموده اما بازیکن خارجی است و کماکان فکر می کنم نیاز به زمان دارد و مطمئنم شرایطش بهتر می گردد. طبیعتاً جو پرسپولیس با ذوب آهن تفاوت زیادی دارد.

درباره استوکس چطور؟

- متأسفانه ما بدون برنامه ریزی بازیکن می گیریم. شجاع در برنامه نوروزی شب های فوتبالی حرف خوبی زد که واقعیت است. می گفت در این شرایط مالی بازیکن خارجی آمده دو ماه بازی نموده 500هزار دلار گرفته و رفته. شجاع می گفت قرارداد او صدهزار دلار است یعنی حدود 3،1 یا 4،1میلیارد تومان، اما بازیکنی مثل اوساگونا یا استوکس حدود 200هزار دلار می گیرد برای شش ماه... یا قرارداد خود علیپور شاید 80هزار دلار باشد که تازه آن را هم کامل نمی دهند.

انگار هوادار بازیکنان ایرانی هستید؟

- آواز دهل شنیدن از دور خوش است. این فوتبالیست ها گناه دارند. اینها عاشق ماشین هستند و حتی قرض می نمایند تا یک ماشین خوب سوار شوند و بیایند سر تمرین، اما کل این داستان دو سه سال است و هیچی ته اش نیست. بازیکنی که در استقلال و پرسپولیس بازی می نماید فکر نموده نمی تواند با پژو 206 برود سر تمرین و دوست دارد لکسوس و پورش سوار گردد. متأسفانه فوتبالیست های ایرانی تجملات حاشیه ای را خیلی دوست دارند. من الان 6، 7 سال است به پسرم می گویم دنبال تجملات و زرق و برق آهنی مثل خانه و ماشین نباشد چون نصف توانایی فوتبالی اش را می گیرد. یادم می آید کریم باقری وقتی از آلمان آمده بود با یک پژو 206 سر تمرین می آمد در حالی که همه دنبال زرق و برق بودند و کسر شأن شان بود ماشین ارزان قیمت سوار شوند. بعد که فوتبالش تمام شد دیدم یک روز لندکروز می آورد، یک روز بنز. یعنی فوتبالش را انجام داد و اجازه نداد زرق و برق فوتبالش را به حاشیه بکشاند. الان هم باب شده فوتبالیست ها دنبال ماشین گران قیمت باشند در حالی که اینطوری آسیب می بینند. آنها اگر زرنگ باشند دنبال زرق و برق نمی فرایند. الان آمار بگیرید از نسل دهه 80 فوتبال ما که اکثراً به فکر آینده شان نبودند و به زمان حال شان فکر می کردند که چه شرایطی دارند، اما بازیکنان باید بدانند آسمان خدا همواره آفتابی نمی ماند.

بگذریم. فکر می کنی با شرایط فعلی برگزاری ادامه لیگ منطقی است؟

- فکر می کنم دیگر جذابیت این لیگ از بین رفته و اگر برگزار گردد هم کیفیت نخواهد داشت. البته گاهی اوقات در عمل اجرا شده قرار می گیرید اما اگر هم برگزار نگردد اتفاقات عجیب و غریبی در فوتبال می افتد چون تمام مسابقات دسته یک، دسته دوم و لیگ برتر یک جوری به هم ارتباط دارند و با توجه به عدم شناسایی تیم های سقوط نماینده همه چیز به هم می ریزد. در واقع تعطیل کردن بازی ها هم امکان پذیر نیست. حالا شاید اروپایی ها با فرهنگی که دارند با این مسأله کنار بیایند ولی با فرهنگ ما سازگار نیست.

البته خیلی از تیم ها می گویند برگزار نگردد و قهرمان و سقوط نماینده ها هم مشخص نگردد اما پرسپولیسی ها می خواهند برگزار گردد.

- خب، طبیعی است. من هم جای آنها بودم می گفتم برگزار گردد چون پرسپولیس 90درصد راه قهرمانی را طی نموده و تیم های پایین تر اینطوری می گویند. از طرفی این برای تیم های در حال سقوط هم بهترین امتیاز است و سنگ اندازی می نمایند. همین ها مدام در فضای مجازی گروه درست نموده و یک جوری با ذهن مردم بازی می نمایند که لیگ نباید برگزار گردد تا سهمیه شان حفظ گردد در حالی که لیگ باید برگزار گردد چون خیلی از تیم ها برای قهرمانی و سهمیه زحمت کشیده اند و اگر لیگ برتر برگزار نگردد لیگ های دیگر به چالش کشیده می شوند. البته من ابتدا آرزو می کنم این ویروس لعنتی دست از سر مردم جهان بردارد و خدا به همه مان رحم کند تا در سلامتی باشیم اما با برگزار شدن لیگ بدون تماشاگر در همه جای جهان شاهد زشت ترین لیگ خواهیم بود چون بازی ها فقط برای مشخص قهرمان و سهمیه ها انجام می گردد و کیفیتی ندارد. از طرفی فوتبالیست ها برای مردم دوست داشتنی اند و باید به فکر سلامتی آنها هم باشیم؛ یعنی نباید آسیب ببینند و بعد لیگ برگزار گردد چون دور از جان همه اگر لیگ به قیمت جان عزیزان مان باشد برگزار کردنش درست نیست.

بعد از رفتن انصاری فرد و حضور رسول پناه به عنوان سرپرست موقت حالا پرسپولیس در آستانه انتخاب مدیرعامل بعدی واقع شده است. فکر می کنی شرایط بهتر می گردد؟

- من از آقای انصاری فرد شناخت داشتم چون یک سال و نیم در پرسپولیس و سه سال در راه آهن با ایشان کار کردم. همان موقع که مدیرعامل شد گفتم نهایتاً 3، 4 ماه بیشتر نمی تواند بماند و اگر نشد هرچه خواستید به من بگویید که خیلی ها باور نکردند. البته دوره مدیریتش شد 7 ماه که خیلی هم فرقی نمی نماید. ایشان فکر می کرد مثل دوره قبل که با 10میلیارد می شد باشگاه را اداره کرد می تواند کار کند اما الان 10میلیارد خرج یک هفته باشگاه است. ما یک بار برای همواره باید ریشه یابی کنیم علت این همه مسائل و جابه جایی ها چیست و چرا پرسپولیس و استقلال با این هوادار میلیونی این همه بدهی و مشکل دارند؟ ببینید تیم های اروپایی چه دارند که ما نداریم؟ یک بار برای همواره با خصوصی سازی این باشگاه ها باید از این شرایط نجات پیدا نمایند. ما آدم هایی که شناختی از آنها نداشتیم را مدیرعامل کردیم. آقای عرب آمد اینجا بعد رفت دوومیدانی و از آنجا هم رفت خانه. آخر پرسپولیس و دوومیدانی چه ربطی به هم داشتند؟ آقای انصاری فرد هم که فوتبالی بود نه تنها مسائل را حل نکرد بلکه به آنها اضافه هم کرد. مثل این است که طرف می رود مسافرت، سر راه یک رستوران پیدا می نماید، غذایش را می خورد و می رود. باشگاه پرسپولیس هم مثل آن رستوران و غذاخوری شده. ایراد کار این است که حسابرسی نمی نمایند ببینند مدیر چه نموده و چقدر پول داشته. اینها را باید مراجع ذی صلاح انجام دهند. طاهری، گرشاسبی، عرب و انصاری فرد باید بگویند این پول ها را بر چه اساسی خرج کردند. باید دفتر و دستک تحویل بدهند و اینطور نباشد که بگویند خداحافظ، خداحافظ. الان آقای رسول پناه و انصاری فرد با هم دعوا دارند و می گویند 50، 60میلیارد گم شده. نباید حرف رسول پناه و انصاری فرد مرجع باشد بلکه باید یک مرجع بالاتر برای مردم شفاف سازی کند. می گویند 15میلیارد از اپلیکیشن باشگاه پول گرفته اند اما باید رک و پوست کنده بگویند این پول کجا رفته. به خاطر همین است که هرکسی که می آید و می رود دیگر همه چیز تمام می گردد چون زور بالای سرشان نیست.

گفته می گردد مهرداد هاشمی یکی از گزینه های مدیریت باشگاه است.

- من آقای هاشمی را از زمانی که در باشگاه سایپا بود می شناسم. فکر می کنم سال 85 و زمانی که دکتر ذوالفقارنسب سرمربی سایپا بود در آن باشگاه کار می کرد. من با ایشان برخورد داشتم. آدم بسیار جنتلمن و باکلاسی است و طبیعتاً نسبت به آن موقع پخته تر هم شده.

اما مدیریت در پرسپولیس با سایپا خیلی فرق می نماید.

- بله، امیدوارم هرکسی مدیر می گردد به پرسپولیس یاری کند. من دلم برای هوادار می سوزد. هوادار گناه دارد. ما در دل کار بودیم و می دانیم مسائل چقدر زیاد است. پشت سر حرف زدن صورت خوشی ندارد اما آقای انصاری فرد نه به عنوان مدیرعامل اما وقتی داشتی می رفتی به عنوان یک هوادار می آمدید در تلویزیون و با مدیران فعلی مناظره تلویزیونی می کردید. باید با هم روبه رو می شدید تا مردم ببینند چه کار نموده اید. حالا مدام این بیاینه می دهد و آن یکی جواب می دهد. این برای پرسپولیس خیلی بد است. بالاخره یک چیزی هست؛ صحبت از 50میلیارد پول در میان است اما کانال های هواداری یک چیز می گویند، مهرداد میناوند یک چیز دیگر می گوید و ما هم گیج شده ایم که حرف کدام درست است. فقط خدا آخر وعاقبت پرسپولیس را ختم به خیر کند اما تا خصوصی نگردد وضع به همین منوال است.

سازمان خصوصی سازی و وزیر ورزش که سال جاری بسیار مصمم هستند این اتفاق بیفتد.

- دفعه پیش تا مرحله انجام رفت اما خیلی راحت شرایط را برگرداندند. من می گویم اصلاً نمی گردد. یعنی حالاحالاها نمی گردد. تا 1400 که این مدیران هستند بالاخره کژدار و مریز این شرایط را نگه می دارند و بعد هم که دوران شان تمام شد می گویند خداحافظ. دلم برای فوتبالیست ها می سوزد. آنها هیچ چیز ندارند در حالی که مردم فکر می نمایند همه چیز دارند اما در این سال ها جوانی شان را از دست می دهند.

بانیما: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

مجله کامپیوتر: از کامپیوتر و IT کلی مقاله و ترفند جالب اینجا داریم

منبع: ایران ورزشی
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 29009

به "سهراب انتظاری: انصاری فرد و رسول پناه در تلویزیون مناظره نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سهراب انتظاری: انصاری فرد و رسول پناه در تلویزیون مناظره نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید