شهردار وین: تحریم ها مانعی برای توسعه همکاری های شهری با تهران نیست

به گزارش مجله کامپیوتر، شهردار وین گفت: به رغم تحریم های یکجانبه آمریکا علیه ایران، امکانات و علاقه مندی زیادی برای توسعه و نزدیکی مناسبات گسترش همکاری های عمرانی و شهری وین با تهران وجود دارد.

شهردار وین: تحریم ها مانعی برای توسعه همکاری های شهری با تهران نیست

مایکل لودویگ روز پنجشنبه در دیدار و گفت وگو با پیروز حناچی شهردار تهران که در ساختمان شهرداری وین برگزار گردید، اظهار کرد: در مناسبات دو پایتخت مسائل روزمره مردم مد نظر است و چالش های ایدئولوژیک و سیاست های بین الملی مطرح نیست.

پیروز حناچی شهردار تهران دوشنبه شب گذشته در راس هیاتی از مدیران شهری و شورا به دعوت لی یونگ مدیر کل یونیدو و همتای اتریشی خود وارد وین شد. وی تاکنون با مدیرکل سازمان توسعه صنعتی ملل متحد (یونیدو) و دبیرکل مجمع شهرهای اروپایی ملاقات نموده و بر اساس برنامه اعلام شده راهی آلمان خواهند شد تا با شهردار برلین هم دیدار نمایند. محمود میرلوحی عضو شورای اسلامی شهر تهران نیز حناچی را دراین سفر همراهی می نماید.

شهردار وین گفت: ما شهردار ها می توانیم در این زمینه خیلی نزدیک به هم کار کنیم و این مساله می تواند تکمیلی برای سایر سیاست ها باشد.

لودویگ با اشاره به اسناد و موافقتنامه های همکاری دو پایتخت توضیح داد: چند سالی است که روابط و تبادل تجارب بسیار خوبی میان تهران و وین برقرار است و گفت وگو های زیادی در حوزه های مختلف از جمله شهرهای هوشمند صورت گرفته است.

وی ادامه داد: تهران شهری بزرگ و تاریخی است که به مراتب از وین بزرگتر است و البته وین دومین شهر بزرگ اروپا و مقر نهادها و موسسات بین المللی مختلفی است که دراین زمینه علاقه مندیم تجربیات موثری بین شهرداری های دو شهر مبادله گردد. همکاری در صنعت گردشگری و حل مسائل شهری از جمله حمل و نقل عمومی و پسماند از جمله مواردی است که در دستور کار دو طرف برای گسترش و توسعه همکاری ها وجود دارد.

شهردار وین ملاقات با شهردار تهران را گامی مهم در راستای گسترش همکاری های نزدیک و تبادل کاری عنوا کرد و اضافه کرد: از نظر من شهرداران خیلی به مردم نزدیک هستند و اطلاع بیشتر و دقیقی از دغدغه های مردم دارند.

پیروز حناچی شهردار تهران هم در این دیدار گفت: محدودیت هایی که معمولا بین دولت ها وجود دارد بین نهادهای عمومی ، مردمی و سازمان های غیر دولتی نیست و با توجه به سابقه همکاری های مشترک تهران و وین، درصدد گسترش و افزایش سطح همکاری ها در بخش های پسماند، هوشمند سازی و حمل و نقل عمومی هستیم.

شهردار تهران در ادامه سفر خود به اتریش، صبح امروز(پنجشنبه) صبحانه را میهمان مایکل لودویگ شهردار وین در ساختمان شهرداری پایتخت اتریش بود.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 13297

به "شهردار وین: تحریم ها مانعی برای توسعه همکاری های شهری با تهران نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شهردار وین: تحریم ها مانعی برای توسعه همکاری های شهری با تهران نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید