شیب نزولی قیمت خودروها ، بازگشت پراید به زیر 100 میلیون

به گزارش مجله کامپیوتر، آنالیز میدانی بازار خودروی پایتخت حاکی است از ظهر روز گذشته (سه شنبه) قیمت خودرو های داخلی با یک شیب نزولی در جهت کاهش نهاده شد و پراید به زیر 100 میلیون بازگشت.

شیب نزولی قیمت خودروها ، بازگشت پراید به زیر 100 میلیون

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، آنالیز میدانی بازار خودروی پایتخت حاکی است از ظهر روز گذشته (سه شنبه) قیمت خودرو های داخلی با یک شیب نزولی در راستا کاهش نهاده شد و پراید به زیر 100 میلیون بازگشت.

به طور نمونه امروز هر دستگاه پراید 111 که در ابتدای هفته به 104 میلیون تومان قیمت خورده بود به 98 تا 99 میلیون تومان، پراید 131 به 93 میلیون تومان، همچنین تیبا صندوق دار و ساینا از 113 به کمتر از 110 میلیون تومان نزول کرد.

کارشناسان هرچند علت خاصی برای این موضوع ذکر نمی نمایند، اما می گویند: در بازار کسی برای خرید خودرو صف نکشیده و تنها عده ای با شیطنت به دنبال قیمت سازی هستند.

به گفته یکی از فعالان بازار، تازه چند روزی است تحویل خودروی دنا پلاس اتوماتیک شروع شده و هنوز تحویل آن ها به تعداد انگشتان دو دست نرسیده، اما در عرض چند ساعت بیش از 30 آگهی فروش از این خودرو در سایت ها به چشم می خورد.

وی معتقد است: همین مساله ثابت می نماید قیمت گذاری ها صوری است و عده ای با هماهنگی یکدیگر قیمتی خاص و بالا برای یک خودرو در نظر می گیرند.

سعید موتمنی، رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودروی پایتخت نیز معتقد است: اظهار نظر مثبت بعضی مسوولان در روز های گذشته مبنی بر کنترل بازار و تکافوی تولیدات داخلی برای پاسخگویی به احتیاج واقعی بازار، بر شیب کاهشی قیمت ها تاثیرگذار بوده است.

لازم به ذکر است، امروز سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت در پایان جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران گفت: قیمت های بازاری خودرو ها غیرواقعی است و تفاوت قیمت کارخانه ای و بازاری خودرو ها نباید این قدر زیاد باشد.

جعفر سرقینی اضافه نمود: گرانی خودرو در بازار، بیشتر یک امر روانی است و مردم دوست دارند پول های در دست خود را تبدیل به کالا نمایند.

وی تاکیدکرد: برای رسیدن مردم به خودروی مورد احتیاجشان نیز دستور داده شده تا برنامه ثبت نام خودرو به طور مداوم و با برنامه های بیشتر ادامه یابد و در صورت تداوم و افزایش ثبت نام ها، قیمت خودرو ها بیش از پیش افت خواهد نمود و شانس افراد برای خودرودار شدن بیشتر خواهد شد.

رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودروی پایتخت اظهار داشت: وقتی قیمت ها بالا اعلام می گردد، در عمل خریداری وجود نخواهد داشت.

موتمنی، نوک پیکان قیمت سازی ها را به سمت افرادی که خودرو از خودروسازان تحویل گرفته اند نشانه رفت و گفت: این افراد با سوء استفاده از شرایط بازار و همچنین التهابات در سایر بازار های موازی، به ارائه قیمت های دلخواه خود می پردازند تا سود بیشتری از این آشفته بازار به جیب بزنند.

وی در عین حال تاکیدکرد: افزایش فروش فوری خودروسازان در این شرایط می تواند به تعادل هر چه بیشتر بازار و کاهش قیمت ها یاری کند.

bestcanadatours.com

مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا
منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 22 مرداد 1400 بروزرسانی: 22 مرداد 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 40194

به "شیب نزولی قیمت خودروها ، بازگشت پراید به زیر 100 میلیون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شیب نزولی قیمت خودروها ، بازگشت پراید به زیر 100 میلیون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید