صعود گنج زاده به فینال کاراته وان مراکش ، 2 طلا و 4 برنز در انتظار ایران

به گزارش مجله کامپیوتر، در انتها دومین روز لیگ برتر کاراته وان که در شهر رباط مراکش جریان دارد، 4 نماینده کشورمان به دیدار فینال و رده بندی راه یافتند.

صعود گنج زاده به فینال کاراته وان مراکش ، 2 طلا و 4 برنز در انتظار ایران

به گزارش خبرنگاران، در ادامه لیگ برتر کاراته وان مراکش که با حضور 661 کاراته کا از 78 کشور در شهر رباط پیگیری شد 10 نماینده ایران به روی تاتامی رفتند که در خاتمه گنج زاده در وزن 84+ کیلوگرم فینالیست شد و عباسعلی، پورشیب و اباذری به دیدار رده بندی راه یافتند.

روز گذشته نیز علی اصغر آسیابری به دیدار نهایی راه یافت و طراوت خاکسار به مسابقه رده بندی رسید. به این ترتیب در روز خاتمهی 2 نماینده ایران برای مدال طلا و 4 کاراته کا نیز برای مدال برنز به میدان می روند.

در جریان رقابت های روز دوم نتایج زیر بدست آمد:

سجاد گنج زاده در وزن 84+ کیلوگرم، در دیدار اول خود حریفی از روسیه را 6 بر یک شکست داد. سپس نماینده مصر را 2 بر یک از پیش رو برداشت. در ادامه مقابل کاراته کا هلندی یک بر صفر پیروز شد.

در نیمه نهایی مقابل صالح اباذری 3 بر یک به فزونی رسید و فینالیست شد.

او فردا برای کسب مدال طلا به مصاف آلپ ارسالان یامان اوغلو از ترکیه خواهد رفت.

در همین وزن صالح اباذری نماینده تایلند را در نخستین مبارزه شکست داد. سپس حریف مجارستانی را 3 بر صفر شکست داد. در سومین مسابقه حریف هلندی را 7 بر صفر مغلوب کرد و به نیمه نهایی رفت.

اباذری پس از آنکه مقابل سجاد گنج زاده نتیجه را واگذار کرد به دیدار رده بندی راه یافت.

او برای کسب مدال برنز فردا به مصاف طاها تارک محمود از مصر می رود.

در وزن 84- کیلوگرم، ذبیح اله پورشیب پس از استراحت در دور نخست، ابتدا حریفی از چین تایپه را 2 بر یک شکست داد. در ادامه کاراته کایی از فرانسه را 3 بر 2 مغلوب کرد و در مقابل ریاتارو آراگای ژاپنی دارنده یک طلا و 2 نقره دنیا 4 بر یک نتیجه را واگذار کرد و به جدول شانس مجدد رفت.

پورشیب در این گروه با نتیجه 5 بر یک از سد کاراته کا آذربایجانی گذشت و به دیدار رده بندی راه یافت. او فردا برای کسب مدال برنز با اوگور آکتاش ترکیه ای مبارزه می نماید.

در وزن 68+ کیلوگرم حمیده عباسعلی، ابتدا بر نماینده بلژیک 2 بر صفر غلبه کرد. در بازی دوم مقابل حریف ژاپنی پس از تساوی 2 بر 2 با قانون سنشو برنده تاتامی شد.

او در سومین مبارزه مقابل کاراته کایی از ترکیه نهاده شد و 3 بر صفر نتیجه را واگذار کرد و به گروه شانس مجدد رفت و پیروز شد در اولین دیدار حریف کره ای را 8 بر صفر شکست دهد و سپس 2 بر صفر بر نماینده فرانسه پیروز شد و به مبارزه رده بندی رسید و فردا برای کسب عنوان سومی با آیاکا سایتو از ژاپن مبارزه خواهد داشت.

در وزن 61- کیلوگرم، رزیتا علیپور ابتدا نماینده سوئیس را با نتیجه 6 بر 4 از پیش رو برداشت و در دومین پیکار پیروز شد حریفی از برزیل را یک بر صفر مغلوب کند.

او در مبارزه سوم مقابل ژائوایان یین چینی نفر اول رنکینگ و نایب قهرمان دنیا یک بر صفر نتیجه را واگذار کرد و به جدول شانس مجدد رفت.

علیپور در این گروه ابتدا به مصاف حریفی از هلند رفت و2 بر صفر به فزونی رسید. در دومین مبارزه مقابل نماینده فرانسه 6 بر 4 نتیجه را واگذار کرد و از دور رقابت ها کنار رفت.

شیما آل سعدی دیگر نماینده این وزن بود که در اولین دیدار خود مقابل حریفی از برزیل 2 بر صفر بازنده شد و از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن 84- کیلوگرم، مهدی قراری زاده در اولین دیدار نماینده فرانسه را 5 بر 4 از پیش رو برداشت. سپس حریف پرتغالی را یک بر صفر برد. در سومین مبارزه مقابل نماینده سنگال 2 بر یک به فزونی رسید. اما در دیدار مقابل حریف قزاقستانی 4 بر صفر مغلوب گردید و از دور رقابت ها کنار رفت.

مهدی خدابخشی دیگر نماینده این وزن ابتدا حریف مصری را با نتیجه 2 بر صفر پشت سر گذاشت. در ادامه نماینده آمریکا را 4 بر صفر شکست داد. در سومین دیدار مقابل حریفی از مقدونیه 2 بر یک نتیجه را واگذار کرد و از دور رقابت ها کنار رفت.

علی فداکار نیز دیگر کاراته کای این وزن بود که یک بر صفر نتیجه را به حریف فرانسوی واگذار کرد و از گردونه رقابتها کنار رفت.

در کاتای انفرادی، ابوالفضل شهرجردی در گروه 3 قرار داشت و حریفانی از هنگ کنگ، اسپانیا، مجارستان، 2 کاتاروی ژاپنی و ایتالیا همگروهی های وی بودند. او در دور نخست امتیاز 23.94 را بدست آورد و به عنوان نفر چهارم راهی دور بعد شد اما در دور دوم با امتیاز 23.72 در گروه خود در مکان هفتم ایستاد و از راهیابی به مرحله بعد بازماند.

مجله سرگرمی

مجله سرگرمی و تفریحی، همیشه به شادی
منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 شهریور 1400 بروزرسانی: 1 شهریور 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 6716

به "صعود گنج زاده به فینال کاراته وان مراکش ، 2 طلا و 4 برنز در انتظار ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صعود گنج زاده به فینال کاراته وان مراکش ، 2 طلا و 4 برنز در انتظار ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید