صندوق پول پیش بینی خود از رشد مالی ایران را کاهش داد

به گزارش مجله کامپیوتر، صندوق بین المللی پول منظره اقتصادی 2021 را به روز رسانی کرد. در این به روز رسانی تخمین رشد اقتصادی برای آمریکا و سایر کشور های ثروتمند ارتقا داده شده، اما پیش بینی رشد اقتصادی ایران و عمده کشور های در حال توسعه دنیا به واسطه چالش در اندازه دسترسی به واکسن کرونا و تداوم حمایت های اقتصادی، کاهش داده شده است.

صندوق پول پیش بینی خود از رشد مالی ایران را کاهش داد

به گزارش مهر، صندوق بین المللی پول منظره اقتصادی خود برای سال 2021 را به روز رسانی کرد. در این تخمین تازه رشد اقتصادی برای آمریکا و سایر کشور های ثروتمند ارتقا داده شده، اما پیش بینی رشد اقتصادی ایران و عمده کشور های در حال توسعه کاهش داده شده است. این در حالی است که پیش بینی رشد اقتصادی دنیا در این به روز رسانی همان 6 درصدی که قبلاً پیش بینی شده بود به جای مانده است.

صندوق بین المللی پول پیش بینی رشد اقتصادی آمریکا برای سال 2021 را 0.6 درصد نسبت به پیش بینی قبلی افزایش داد و به 7 درصد رساند و پیش بینی رشد اقتصادی این کشور در 2022 را 1.4 درصد بالا برد و به 4.9 درصد رساند. بزرگترین افزایش در پیش بینی های رشد اقتصادی صندوق بین المللی پول به انگلستان رسید. صندوق پیش بینی قبلی خود را 1.7 درصد بالا برد و گفت در سال 2021 اقتصاد انگلستان 7 درصد رشد خواهد نمود. بعلاوه در این منظره تازه پیش بینی رشد اقتصادی منطقه یورو 0.2 درصد افزایش داده شد و پیش بینی رشد اقتصادی ژاپن 0.5 درصد کاهش یافت.

در بروزرسانی صندوق بین المللی پول نرخ رشد اقتصادی پیش بینی شده برای ایران در امسال همان پیش بینی قبلی است و روی 2.5 درصد ثابت به جای مانده است، اما نرخ رشد اقتصادی پیش بینی شده ایران در سال 2022 با 0.1 درصد کاهش2.0 درصد اسم شده است.

بعلاوه صندوق بین المللی پول در آخرین به روزرسانی خود در خصوص منظره اقتصادی دنیا، گفت: انتظار می رود تورم در سال 2022 در بیشتر کشور ها به اندازه پیش از شروع همه گیری بازگردد. اما با این وجود هشدار داد عدم اطمینان همچنان بالا است. اما این خطر وجود دارد که تورم کنونی که به نظر ناپایدار می آید، تداوم داشته باشد و بانک های مرکزی ممکن است احتیاج به اقدامات پیشگیرانه داشته باشند.

لازم به ذکر است که تفاوت بین رویکرد صندوق در خصوص کشور های در حال توسعه و پیشرفته بیشتر به اندازه دسترسی به واکسن کرونا و تداوم حمایت های اقتصادی مرتبط است. در حالی که کشور های در حال توسعه در هر دو زمینه با چالش هایی روبرو هستند، واکسیناسیون در کشور های پیشرفته با قدرت اجرا شده و حمایت اقتصادی هنوز ادامه دارد.

dorezamin.com: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: فرارو
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 61518

به "صندوق پول پیش بینی خود از رشد مالی ایران را کاهش داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صندوق پول پیش بینی خود از رشد مالی ایران را کاهش داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید