طالبان خواستار یک سیستم اسلامی واقعی است

به گزارش مجله یک کامپیوتر، گروه شبه نظامی طالبان امروز یکشنبه با اعلام اینکه به مذاکرات صلح پایبند است، گفت یک سیستم اسلامی واقعی در افغانستان می خواهد که مقرراتی را برای حقوق زنان مطابق با سنت های فرهنگی و قوانین دینی وضع کند.

طالبان خواستار یک سیستم اسلامی واقعی است

به نقل از خبرگزاری رویترز، این بیانیه در بحبوحه فرایند کند مذاکرات این گروه و کنندگان دولت افغانستان در قطر و در شرایطی که خشونت در سراسر این کشور به شکلی چشمگیر در آستانه خروج نیروهای خارجی تا یازده سپتامبر افزایش یافته است، منتشر میشود.

مقامها نسبت به وقوع بن بست در مذاکرات هشدار داده و گفته اند که طالبان هنوز یک پیشنهاد صلح مکتوب که به نام نقطه آغازین مذاکرات حقیقی مورد استفاده قرار بگیرد، ارائه نداده اند.

ملا عبدالغنی برادر، رئیس دفتر سیاسی طالبان در بیانیه ای گفت: ما متوجه شده ایم که جهان و افغان ها، درباره شکل سیستمی که بعد از خروج نیروهای خارجی تشکیل میشود، سوالات و پرسش هایی دارند. این مسائل به نحوی بهتر حین مذاکرات در دوحه مورد رسیدگی قرار میگیرد.

او گفت: یک سیستم اسلامی حقیقی، بهترین وسیله برای حل تمام مسائل افغان هاست. مشارکت فعال ما در این مذاکرات و حمایت از ما آشکارا نشانه این است که ما به حل مسائل از طریق درک متقابل باور داریم.

به گفته او، زنان و اقلیت ها تحت حفاظت قرار گرفته و دیپلماتها و اعضای گروه های مردم نهاد میتوانند در امنیت کار کنند.

این عضو ارشد طالبان با وعده اینکه اماکنی برای اشتغال و آموزش زنان فراهم میشود، افزود: ما این را به نام یک تعهد به عهده می گیریم که همه حقوق شهفرایندان کشورمان، چه زن و چه مرد را با توجه به قوانین دین با شکوه اسلام و سنت های اصیل جامعه افغانستان تأمین کنیم.

سخنگوی طالبان به سوالات رویترز در زمینه برنامه هایشان پاسخی نداد. براساس تحلیل اطلاعاتی آمریکا در ماه مه، چنانچه طالبان به قدرت برسد، بیشتر پیشرفتی که در حوزه حقوق زنان رخ داده است، کنار می رود.، ایسنا

dorezamin.com: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 60325

به "طالبان خواستار یک سیستم اسلامی واقعی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طالبان خواستار یک سیستم اسلامی واقعی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید