طهرانچی: نوع آموزش دانشجویان در دانشگاه باید متحول گردد

به گزارش مجله کامپیوتر، رئیس دانشگاه آزاد گفت: باید آموزشی که به جوانان می دهیم کارآمد بوده تا بتوان نگاه دانشجویان به فرهنگ کاررا عوض کرد درواقع نحوه و نوع آموزش در دانشگاه باید متحول گردد.

طهرانچی: نوع آموزش دانشجویان در دانشگاه باید متحول گردد

به گزارش خبرنگار علمی و دانشگاهی مجله کامپیوتر ، محمد مهدی طهرانچی در مراسم افتتاح مرکز رشد و نوآوری واحد علوم و تحقیقات که امروز در مرکز همایش های این واحد برگزار گردید، در جمع مجله کامپیوتر گفت: در دانشگاه آزاد مجموعه هایی تحت عنوان سرای نوآوری در حال راه اندازی هستند که دربرگیرنده تمامی فعالیت های فناوری و نوآوری است و بحث ایده تا محصول را دنبال می نماید.

وی افزود: در واقع محل های کار اشتراکی، نهادهای اقتصادی و مراکز رشد و شرکت های دانش بنیان در یک مجموعه قرار می گیرند و این مجموعه می تواند در خودش تعامل و تبادل ایجاد کند و درنهایت یک کارافرین ظهور خواهد نمود.

طهرانچی با اشاره به اینکه امروز در واحد علوم و تحقیقات، سرای نوآوری با همکاری معاونت علمی ریاست جمهوری راه اندازی می گردد، اعلام کرد: فضای این سرای نوآوری 6 هزار مترمربع خواهد بود. امروز بخش مربوط فضای کار اشتراکی، محل استقرار شتاب دهنده ها و شرکت های مرکز رشد افتتاح می گردد و در مجموع 5 شتاب دهنده به عنوان نهاد اقتصادی حمایت کننده از بچه ها در این مرکز خواهند بود.

وی در پاسخ به این سوال که تاسیس سرای نوآوری چقدر می تواند دانشگاه آزاد را به سمت دانشگاه نسل سوم و افق 1404 نزدیک کند، گفت: ما هیچ چاره ای نداریم به جز اینکه آموزشی که به جوانان داده می گردد، کارآمد باشد چرا نگاه دانشجویان به فرهنگ کار باید عوض گردد.

رئیس دانشگاه آزاد افزود: در گذشته اینطور بود که یک جوان درس می خواند تا در یک سیری وارد محیط کار شوند اما امروز با تحول در علم و فناوری بحث آموزش، پژوهش، فناوری و حتی فراوری محصول بسیار به هم نزدیک شده است. یعنی در حقیقت ما یک بازنگری در روش و شیوه دانشگاه و کارآمدسازی را در پیش گرفته ایم که در دانشگاه های جهان مطرح است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 10 دی 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 17335

به "طهرانچی: نوع آموزش دانشجویان در دانشگاه باید متحول گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طهرانچی: نوع آموزش دانشجویان در دانشگاه باید متحول گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید