عراقچی: ادامه تعاملات منوط به مشاهده اراده سیاسی طرف های مقابل است

به گزارش مجله کامپیوتر، دومین جلسه حضوری هجدهمین نشست کمیسیون مشترک برجام که از روز سه شنبه در وین از سر گرفته شده بود، روز جمعه سرانجام یافت.

عراقچی: ادامه تعاملات منوط به مشاهده اراده سیاسی طرف های مقابل است

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان گفت: ارائه گزارش رایزنی های فنی اجرا شده در جلسات گروه های کارشناسی لغو تحریم و هسته ای مهمترین دستورکار این نشست بود.

نمایندگان اتحادیه اروپا به عنوان هماهنگ کننده های جلسات کارشناسی، نتیجه رایزنی های کارشناسان ایران و کشورهای 4+1 را به اعضای کمیسیون مشترک گزارش نمودند.

سیدعباس عراقچی، رئیس هیات کشورمان، در این نشست ضمن تاکید بر اراده جمهوری اسلامی ایران جهت ادامه تعاملات جدی، گفت این امر منوط به مشاهده اراده سیاسی و جدیت در طرف های مقابل است و در غیر این صورت، دلیلی برای ادامه مذاکرات وجود نخواهد داشت.

عراقچی مجددا تاکید نمود لغو کلیه تحریم های آمریکا که در دوران رئیس جمهور گذشته آن کشور وضع شده اند، گام ضروری برای احیای برجام بوده و تنها پس از راستی آزمایی لغو این تحریم ها، ایران آمادگی دارد تا اقدامات جبرانی خود را متوقف نموده و به اجرای کامل برجام بازشود.

در خاتمه این جلسه، توافق شد جلسه آینده کمیسیون در سطح معاونین در روز چهارشنبه آینده در وین برگزار شود و بلافاصله در چارچوب گروه های کارشناسی، رایزنی های فنی و تخصصی به صورت فشرده جهت تهیه و ارائه فهرست اقداماتی که باید از سوی همه طرف ها در حوزه رفع تحریم و اقدامات هسته ای برای احیای برجام صورت گیرد، ادامه یابد.

شایان ذکر است که هیات کشورمان در نشست وین، ظرف چهار روز گذشته رایزنی های مستمری با کشورهای مشارکت کننده در برجام (سه کشور اروپایی، چین و روسیه) و نیز با آقای انریکه مورا هماهنگ کننده کمیسیون مشترک از اتحادیه اروپا، به صورت دوجانبه و چندجانبه، انجام داد که در هیچ یک از آنها آمریکا حضور نداشت.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 11 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 11 اردیبهشت 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 54798

به "عراقچی: ادامه تعاملات منوط به مشاهده اراده سیاسی طرف های مقابل است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عراقچی: ادامه تعاملات منوط به مشاهده اراده سیاسی طرف های مقابل است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید