عربستان، هشدار درباره دور جدید اعدام نظامیان به دلیل امتناع از شرکت در جنگ یمن

به گزارش مجله کامپیوتر، یک حزب برجسته معارض سعودی درباره کمپین جدید اعدام نظامیان در عربستان به دست مقامات آل سعود هشدار داد.

عربستان، هشدار درباره دور جدید اعدام نظامیان به دلیل امتناع از شرکت در جنگ یمن

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از شبکه المنار، حزب التجمع الوطنی عربستان سعودی نسبت به دور جدید اعدام نظامیان سعودی به دلیل امتناع از شرکت در تجاوزات علیه یمن هشدار داد.

این حزب معارض سعودی هم زمان با فعالیت های رسانه های رسمی و نیمه رسمی خود ضد سرکوبگری در عربستان بر موضع قبلی خود مبنی بر ضرورت خاتمه جنگ ویرانگر یمن تاکید و اعلام نمود که این جنگ چیزی جز خسارت برای همه طرف ها نداشته و همچنین تلفات گسترده ای به عربستان و برادران یمنی ما وارد نموده و افراد بی گناه زیادی در این جنگ خونین قربانی شدند.

حزب التجمع الوطنی در ادامه نسبت به اعدام نظامیان سعودی به دلیل امتناع از شرکت در جنگ یمن، عدم تمایل آنها به بمباران غیر نظامیان و یا تخریب زیرساخت های یمن و نیز یک سری دلایل سیاسی هشدار داد.

این حزب همچنین اضافه کرد، جنگ یمن نیز همانند سایر تصمیمات شتابزده رژیم آل سعود است و تصمیم ملت عربستان نیست. همچنین موسسه های نظامی و کارشناسان و مسئولان آنها نیز چنین تصمیمی نگرفته اند و ملت عربستان هر گونه جنگ به ویژه جنگ با کشورهای همسایه را رد می نمایند.

اخیرا وزارت دفاع عربستان سعودی اعلام نمود که این کشور 3 مسئول نظامی خود را به اتهام خیانت اعدام نموده است. در بیانیه وزارت دفاع عربستان آمده است که سه نظامی به نام های محمد بن احمد بن یحیی عکام، شاهر بن عیسی بن قاسم حقوی و حمود بن ابراهیم بن علی حازمی، جرم خیانت عظیم را مرتکب شده اند زیرا تحقیقات از آنها ثابت کرد که با دشمن علیه عربستان و منافع نظامی آن همکاری نموده اند.

اما به دنبال انتشار این خبر، حزب امت اسلامی عربستان با صدور بیانیه ای اعلام نمود که اعدام 3 تن از نظامیان حاضر در خط مقدم جازان در چارچوب ترساندن سربازان از فرار از جبهه ها به ویژه پس از قطع شدن بخش زیادی از حقوق و مزایای آنهاست.

این بیانیه حزب امت اسلامی سعودی در واقع کنایه ای به وخامت اوضاع نظامیان ارتش عربستان در جنگ یمن بود که باوجود شرایط نامناسب و حقوق کمی که حتی گاهی به کلی پرداخت نمی گردد، از ترس مجازات هایی چون اعدام مجبور به ادامه حضور در میدان جنگ یمن هستند. البته بازداشت نظامیان سعودی توسط رژیم این کشور تنها منحصر به سربازان عادی نبوده و طی سال های گذشته چندین تن از افسران بلندپایه ارتش عربستان به بهانه های مختلف همچون رشوه خواری یا فساد اقتصادی مورد هدف کمپین بازداشت های آل سعود قرار گرفته اند.

dorezamin.com: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 55752

به "عربستان، هشدار درباره دور جدید اعدام نظامیان به دلیل امتناع از شرکت در جنگ یمن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عربستان، هشدار درباره دور جدید اعدام نظامیان به دلیل امتناع از شرکت در جنگ یمن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید