عضو هیات مدیره پرسپولیس: مدیران سابق باید عذرخواهی نمایند

به گزارش مجله یک کامپیوتر، عضو هیات مدیره باشگاه پرسپولیس با انتقاد از عملکرد مدیران سابق این باشگاه می گوید که این مدیران باید به خاطر اشتباهات و عملکردشان عذرخواهی نمایند.

عضو هیات مدیره پرسپولیس: مدیران سابق باید عذرخواهی نمایند

ابوالفضل روغنی گلپایگانی در گفت وگو با خبرنگاران درباره نایب قهرمانی پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا اظهار کرد: پس از این که باشگاه با محرومیت از نقل و انتقالات روبرو شد، ما تصمیم گرفتیم حمایت خودمان را از تیم بیشتر کنیم و با برطرف مسائل در جهت یاری به مجموعه قدم برداریم. بعد از جام دنیای هم تعدادی از بازیکنانمان از تیم جدا شدند و تعدادی هم ماندند و قراردادشان را تمدید کردند. آقای برانکو می گفت من مربی حرفه ای ام و با وجود این که تیم مسائلی دارد عزم ما برای آینده بیشتر می گردد. او تمام تلاشش را انجام داد تا از اقتدار پرسپولیس با وجود کمبودها دفاع کند. به همین خاطر تیم با بدنسازی و تمرینات خیلی خوبی که پیش فصل انجام داد، خودش را برای لیگ و همین طور لیگ قهرمانان آسیا آماده کرد.

وی اضافه کرد: با همین بضاعت تیم های قدرتمندی همچون الدحیل و السد را از پیش رو برداشتیم و به فینال رسیدیم. برخی از همین رقبای ما بازیکنانی داشتند که دستمزدشان به اندازه بودجه یک فصل پرسپولیس بود. قرارداد ژاوی و گابی به اندازه یک فصل پرسپولیس بود اما با اقتدار و فداکاری بازیکنانمان توانستیم به فینال برسیم. ما با دست خالی هر چه در توان داشتیم گذاشتیم و به همین خاطر الان همه به این تیم افتخار می کنیم.

عضو هیات مدیره باشگاه پرسپولیس در ادامه درباره مسائل مدیریتی که پیش تر وجود داشت، گفت: زمانی که کار را در اختیار گرفتیم، به همراه آقای گرشاسبی به عنوان یک مدیر حرفه ای تصمیم گرفتیم درباره مدیران سابق صحبت نکنیم و نگوییم که قبلی ها بد کار کردند و ما خوب کار می کنیم. البته ما قبول داریم که مدیران باشگاه قبلی پرسپولیس دچار خطا و اشتباهاتی شدند و به خاطر این اشتباهاتشان باید از مردم عذرخواهی می کردند اما این فرهنگ در کشور ما متاسفانه وجود ندارد. اگر آن اتفاقات نمی افتاد و پرسپولیس محروم نبود، ما می توانستیم الان نتایج خیلی بهتری بگیریم. با وجود این که در ابتدای فصل بازیکنان زیادی به ما مراجعه کردند که به پرسپولیس ملحق شوند اما به خاطر محرومیت از نقل و انتقالات نتوانستیم آنها را جذب کنیم. نیمکت ما در بازی با کاشیما کاملا خالی بود و زمانی که برانکو قصد داشت محمد انصاری را تعویض کند، واقعا نمی دانستیم چه کسی را باید جایگزینش کند. ما واقعا نگران تیم بودیم و هستیم.

گلپایگانی در ادامه توضیح داد: وقتی شرایط تیم را می بینیم واقعا گریه مان می گرفت. تیمی خسته با بازیکنانی که مصدوم شده بودند و با درد بازی می کردند به مصاف کاشیما رفت. تیم ژاپنی با این که در فینال حاضر بود اما به اندازه ما خسته نبودند و راحت تر به تهران رسیدند.

عضو هیات مدیره باشگاه پرسپولیس در بخش دیگری از صحبت هایش با اشاره به قانون منع به کارگیری بازنشستگان اظهار کرد: نظر شخصی من این است که این قانون یاریی به ما نمی نماید چرا که ما در بدنه مدیریت کشور هنوز نتوانسته ایم مدیران کاربلد را تربیت کنیم. اگر قرار است چنین طرحی در کشور اجرا گردد، بهتر بود یک یا دو سال زمان می گذاشتند تا مدیران باتجربه، مدیران جوان تر را در کنار خود آموزش بدهند و بعد کنار بروند نه این که فرصت یک ماهه بگذارند و کار با عجله پیش برود. این اتفاق از نظر من برای کشور یک فاجعه بزرگ است چون افراد باتجربه از بدنه مدیریتی کشور خارج می شوند اما ما در هیات مدیره پرسپولیس مجری قانون هستیم و درباره کناره گیری احتمالی آقای گرشاسبی تابع تصمیمات وزارت ورزش خواهیم بود.

او ادامه داد: در مورد فدراسیون فوتبال و همین طور باشگاه ها هم باید بگویم من اعتقاد دارم که فدراسیون فوتبال نهادی غیردولتی است و مشمول قانون منع به کارگیری بازنشستگان نمی گردد. تیم های فوتبال هم قاعدتا باید از فدراسیون فوتبال تبعیت نمایند اما استقلال و پرسپولیس در حال حاضر دو باشگاه دولتی هستند. البته وزارت ورزش برنامه هایی برای استقلال و پرسپولیس دارد که اگر در آن چارچوب قرار گیرد، مشمول قانون بازنشستگان نمی گردد. ما امیدواریم تا جایی که ممکن است کارها جوری پیش برود که آقای گرشاسبی مدیرعامل پرسپولیس بمانند چرا که واقعا برای باشگاه زحمت کشیده اند.

روغنی گلپایگانی اضافه کرد: ما در حال حاضر هیات مدیره منسجمی داریم که به همراه آقای گرشاسبی هم دل کارها را پیش می برد و به دور از حاشیه ها به پرسپولیس یاری می نماید. ما برای این که به قهرمانی آسیا برسیم همه تلاشمان را انجام دادیم و واقعا دوست داشتیم با قهرمانی، ایران را شاد کنیم. آماری را خواندم که می گفت بازی فینال را در سراسر دنیا بیش از 800 میلیون نفر تماشا نموده اند. این واقعا یک افتخار بزرگ برای پرسپولیس بود.

بانیما: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 18 شهریور 1400 بروزرسانی: 18 شهریور 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 2392

به "عضو هیات مدیره پرسپولیس: مدیران سابق باید عذرخواهی نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عضو هیات مدیره پرسپولیس: مدیران سابق باید عذرخواهی نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید