فروش نفت به چین اولویت 50 سال آینده آرامکو شد

به گزارش مجله کامپیوتر، مدیرعامل شرکت آرامکوی سعودی در کنفرانس توسعه چین بیان کرد این شرکت تضمین خواهد نمود امنیت انرژی چین بالاترین اولویت آرامکو در 50 سال آینده خواهد ماند.

فروش نفت به چین اولویت 50 سال آینده آرامکو شد

به گزارش خبرنگاران، عربستان سعودی که بزرگترین صادرکننده نفت دنیا است، در دو ماه نخست سال جاری بزرگترین صادرکننده نفت به چین بود و طبق آمار گمرکی چین، حجم صادراتش با 2.1 درصد افزایش، به 1.86 میلیون بشکه در روز رسید.

با وجود کاهش کم سابقه فراوری به دلیل مشارکت در پیمان محدودیت عرضه اوپک پلاس، عربستان سعودی در سال 2020 روسیه را کنار زد و بزرگترین صادرکننده نفت به چین شد.

امین ناصر، مدیرعامل آرامکوی سعودی، در اظهارات ویدیویی گفت: تضمین تداوم امنیت نیازهای انرژی چین نه در پنج سال آینده بلکه در 50 سال آینده بالاترین اولویت ما خواهد ماند.

ناصر در کنفرانس اعلام نتایج اقتصادی آرامکو در روز یکشنبه اعلام نموده بود تقاضای چین برای نفت بسیار نزدیک به سطح پیش از شیوع ویروس کروناست و همزمان تقاضای آسیا به خصوص شرق آسیا، رشد قوی داشته است.

ناصر گفت: آرامکو علاوه بر این که بزرگترین صادرکننده نفت به چین است، در موقعیت مناسبی برای یاری به چین به منظور دستیابی به دومین هدف سده خود در گذار انرژی واقع شده است.

شی جین پینگ، رییس جمهور چین، در سپتامبر اظهار داشت چین آلایندگی کربن خود را پیش از سال 2030 به پیک می رساند و تا سال 2060 به سطح کربن خنثی دست خواهد یافت. انتظار می رود چنین هدفی تغییرات تاکتیکی در بخشهای انرژی و فراوری به همراه داشته باشد.

ناصر گفت: آرامکو امیدوار است فرصتها برای سرمایه گذاری بیشتر در پروژه های پایین دستی، نیازهای چین برای حمل و نقل سنگین و شیمیایی و همچنین روغنها و مواد غیرمتالیک را تامین کند. آرامکو سرگرم همکاری با دانشگاهها و شرکتهای چینی در زمینه سیستمهای و فناوریهای سوخت موتور پاکتر است تا نفت را به مواد شیمیایی تبدیل نموده و انتشار گازهای گلخانه ای از منابع انرژی فعلی را کاهش دهد.

بر اساس گزارش رویترز، کارشناسان موسسه تحقیقات شرکت ملی نفت چین (CNPC) پیش بینی نموده اند تحت وعده اقلیمی رییس جمهور این کشور، تقاضای چین برای نفت تا حدود سال 2025 به 730 میلیون تن محدود خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 7 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 54506

به "فروش نفت به چین اولویت 50 سال آینده آرامکو شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فروش نفت به چین اولویت 50 سال آینده آرامکو شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید