فعالیت 45 درصد شرکت های دانش بنیان در حوزه اقتصاد دیجیتال

به گزارش مجله کامپیوتر، دبیر ستاد توسعه فناوری های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تاکید نمود: از حدود 6 هزار شرکت دانش بنیان و 1400 شرکت خلاق در کشور، حدود 45 درصد در حوزه اقتصاد دیجیتال هستند.

فعالیت 45 درصد شرکت های دانش بنیان در حوزه اقتصاد دیجیتال

مهدی محمدی درباره اهمیت توسعه اقتصاد دیجیتال در کشور، گفت: فناوری های دیجیتال همه ابعاد زندگی بشر را تحت تاثیر خود قرار داده است. بنابراین همه دستگاه اجرایی باید در زمینه گسترش و بهبود این حوزه یاری نمایند تا بتوانیم نقطه ضعف ها را رفع کنیم.

محمدی همچنین بیان نمود: تمام کوشش خود را به کار بسته ایم تا از استارتاپ ها، شتاب دهنده ها و مراکز نوآوری تخصصی حمایت کنیم. حمایت های اقتصادی به وسیله صندوق نوآوری و شکوفایی و حمایت از پژوهش ها و تحقیقات دانشگاهی در قالب توسعه فناوری از جمله این حمایت ها است.

وی اضافه نمود: کوشش کردیم آنچه که مورد احتیاج توسعه کشور است را بومی سازی کنیم. مجموع این حمایت سبب شده است که ظرفیت نسبتا خوبی در حوزه دانش بنیان به ویژه در اقتصاد دیجیتال، میکروالکترونیک، الکترونیک، فناوری اطلاعات و ارتباطات، نرم افزار و کسب و کارهای اینترنتی ایجاد نموده است.

دبیر ستاد توسعه فناوری های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ادامه داد: از حدود 6 هزار شرکت دانش بنیان و 1400 شرکت خلاق در کشور، حدود 45 درصد در حوزه اقتصاد دیجیتال هستند.

بر اساس اعلام مرکز اطلاع رسانی معاونت علمی، محمدی همچنین گفت: ما باید ظرفیت های موجود در بخش های خصوصی را به رسمیت بشناسیم و برای آن مانع ایجاد نکنیم. ما هنوز در حوزه حمل و نقل و سلامت مشکل دیجیتالی داریم. درحال حاضر با توجه به ظرفیتی که در حال شکل گیری است، امید داریم این فرآیند با سرعت بیشتری پیش رود.،ایسنا

abanhome.com: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت را از ما بخواهید.

datapad.ir: دیتاپد، با مجله فناوری و تخصصی رایانه از همه چیز سر در بیاورید.

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 24 مهر 1400 بروزرسانی: 24 مهر 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 52878

به "فعالیت 45 درصد شرکت های دانش بنیان در حوزه اقتصاد دیجیتال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فعالیت 45 درصد شرکت های دانش بنیان در حوزه اقتصاد دیجیتال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید