فوتبال دنیا، روایت ریوالدو از حادثه ای که باعث ایمان آوردنش به خدا شد

به گزارش مجله یک کامپیوتر، فوتبال دنیا – ستاره برزیلی سابق تیم فوتبال بارسلونا ناگفته جالبی را درباره زندگی شخصی اش بازگو کرد. - اخبار ورزشی -

فوتبال دنیا، روایت ریوالدو از حادثه ای که باعث ایمان آوردنش به خدا شد

به گزارش خبرنگاران، ریوالدو ستاره برزیلی سابق تیم فوتبال بارسلونا، از زمانی که خیلی ها او را شناختند، یک انسان معتقد و پایبند به اعتقادات دینی و اخلاقی بوده و هرگز این واقعیت که اعتقاد به خدا را یکی از مهمترین دلایل موفقیت های زندگی اش می داند از کسی پوشیده نگه نداشته است. اما یک چیز که کمتر کسی درباره ستاره سابق تیم ملی برزیل می داند این است که او همیشه به تا این اندازه انسان معتقدی نبوده است. در حقیقت تا سال 2004 او به خدا اعتقاد نداشت اما وقوع یک اتفاق عجیب مسیر زندگی او را تغییر داد و او را به انسانی معتقد تبدیل کرد.

ریوالدو به نشریه کلارین آرژانتین گفت: من آدم معتقدی نبودم اما سال 2004 اتفاق تأثیرگذار برایم رخ داد. من آن موقع به تازگی از تیم کروزیرو جدا شده بودم و بازی نمی کردم. در آن روزها بود که احساس کردم صدایی در گوشم طنین انداز می گردد، صدایی که به من می گفت من در یک حادثه رانندگی جانم را از دست خواهم داد. من برای مدتی آن صدا را می شنیدم و خیلی واضح هم آن را می شنیدم. بعد از آن، یک بار دیگر صدایی دیگر به من می گفت که اگر به او ایمان بیاورم، نخواهم مرد.

ریوالدو که شنیدن صدای ناشناس او را نترسانده بود، احساس می کرد که باید مثل همیشه پشت فرمان بنشیند و ترسی از رانندگی نداشته باشد. او ادامه داد: من نترسیده بودم و با خودم می گفتم که باید مثل همیشه به رانندگی ادامه دهم و عجیب تر از همه این بود که من اتفاقاً برای رانندگی کردن انگیزه زیادی پیدا نموده بودم اما وقتی که قرار بود رانندگی کنم دنبال هر دلیل و بهانه ای می گشتم که پشت فرمان ننشینم. من و همسرم عادت داشتیم که به کوریتیبا برویم و بعد از آن ماجرا به او می گفتم بیا پیاده برویم و او نمی دانست که چرا من چنین تقاضایی دارم. جام جهانی 2018| ریوالدو مخالف گریه کردن برزیلی ها هنگام پخش سرود ملی

این ماجرا ادامه داشت تا اینکه اتفاقی رخ داد که زندگی ریوالدو را زیر و رو کرد. او در این باره گفت: یک روز احساس کردم دیگر نمی توانم به این وضعیت به زندگی ام ادامه دهم. تنهایی به موجی میریم که در مرکز شهر سائوپائولو قرار داشت رفتم و در تمام طول مسیر باز هم آن صدا را می شنیدم و هر بار هم قویتر از دفعه قبل. آن روز احساس کردم که قرار است اتفاقی رخ دهد و یادم هست که در همان روز خبر دادند که تعدادی از نزدیکانم در یک حادثه رانندگی کشته شده اند. پدر خود من هم در یک حادثه رانندگی جانش را از دست داد. با کلی ترس و با فاصله از کامیون ها به خانه برگشتم. وقتی به خانه برگشتم، به محض خارج شدن از آسانسور، مثل یک بچه آغاز به گریه کردم. آن روز تصمیم گرفتم که خودم و زندگی ام را وقف خدا کنم و دیگر هرگز آن صداها را نشنیدم.

pariha.com: پریها مجله گردشگری، خبری، موفقیت، آشپزی و سرگرمی میباشد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 24 مهر 1400 بروزرسانی: 24 مهر 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 2652

به "فوتبال دنیا، روایت ریوالدو از حادثه ای که باعث ایمان آوردنش به خدا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فوتبال دنیا، روایت ریوالدو از حادثه ای که باعث ایمان آوردنش به خدا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید