قیمت گلکسی زد فولد 3، زد فلیپ 3 و گلکسی واچ 4 شاید پایین تر از انتظار باشد

به گزارش مجله کامپیوتر، مدت هاست که می شنویم سامسونگ احتمالا قصد دارد گوشی های تاشوی نو خود را با قیمت کمتری به نسبت قبل راهی بازار کند. حالا طبق خبر نوی که منتشر شده است، به نظر می رسد نه تنها قیمت گلکسی زد فولد 3 و زد فلیپ 3 بلکه قیمت گلکسی واچ 4 هم کمتر از نسل گذشته خواهد بود.

قیمت گلکسی زد فولد 3، زد فلیپ 3 و گلکسی واچ 4 شاید پایین تر از انتظار باشد

سامسونگ وقتی اولین بار در سال 2019 از گوشی گلکسی فولد رونمایی کرد، قیمت بسیار بالایی را برای آن در نظر گرفت که علت اصلی آن هم تعداد کم تأمین کنندگان و هزینه بسیار بالایی بود که قطعات مخصوص گوشی های تاشو داشتند. به همین علت سامسونگ هم متقابلا قیمت عرضه آن ها را افزایش داد و در نتیجه هم عدد غیر معقولی را شاهد بودیم.

سال بعد، سامسونگ از دو گوشی تاشو رونمایی کرد؛ گلکسی زد فولد 2 و زد فلیپ و زد فلیپ 5G که آن ها هم به نسبت امکانات و قابلیت ها، قیمت بسیار بالایی داشتند. اما با ورود هواوی و سپس شیائومی به بازار گوشی های تاشو، تأمین کنندگان بیشتری را شاهد بودیم که به تولید قطعات مخصوص این گوشی ها پرداختند. در نتیجه افزایش رقابت بین آن ها، قیمت قطعات کاهش پیدا کرد و در نتیجه انتظار داشتیم قیمت گوشی های تاشو هم کاهش داشته باشد که این طور هم شد.

پیش تر می دانستیم گوشی های تاشوی نسل بعد سامسونگ قیمت کمتری به نسبت قبل دارند اما مطمئن نبودیم تا چه میزان. حال به لطف افشاگر معروف حوزه فناوری که غالبا خبرها و اطلاعاتی که منتشر می کند درست از آب در می آیند، متوجه شدیم که این کاهش قیمت دقیقا به چه میزان خواهد بود. ایوان بلس این ادعا را در حالی مطرح کرده است که اسکرین شاتی از وب سایت رسمی سامسونگ صحبت های وی را تأیید می کند.

قیمت گلکسی زد فولد 3 و زد فلیپ 3

متأسفانه قیمت اعلام شده به یورو است نه به دلار اما می توان تا حدودی پیش بینی کرد باید انتظار چه تفاوت قیمتی را بین دو محصول مورد انتظار و سال گذشته داشته باشیم. اگر اطلاعاتی که ایوان بلس منتشر کرده است درست باشند، باید انتظار داشته باشیم قیمت پایه گلکسی زد فولد 3 با حافظه 256 گیگابایتی، حدود 1899 یورو باشد (یعنی چیزی در حدود 2255 دلار آمریکا، 1620 پوند و 3050 دلار استرالیا). برای مدل 512 گیگابایتی هم به احتمال بسیار زیاد باید 1999 یورو در نظر گرفته شود (یعنی چیزی در حدود 2375 دلار آمریکا، 1710 پوند و 3210 دلار استرالیا).

به خاطر داشته باشید تبدیل قیمتی که صورت گرفت قرار نیست قیمت آن محصول در کشورهای نام برده را نشان دهد. چرا که قیمت محصولات بسته به بازار عرضه و واحد پولی آن منطقه تغییر می کند. بنابراین 1899 یورو شاید قیمت پایه گلکسی زد فولد 3 در اروپا باشد اما لزوما قیمت آن در آمریکا 2255 دلار نخواهد بود.

برای مقایسه با نسل گذشته، باید به قیمت پایه ای اشاره کنیم که سامسونگ برای گلکسی زد فولد 2 در نظر گرفته بود. این گوشی در مدلی با 256 گیگابایت حافظه داخلی، با قیمت 2020 یورو در دسترس قرار گرفت که حتی از گلکسی زد فولد 3 با حافظه 512 گیگابایتی هم گران تر است. این یعنی محصول در گران ترین حالت خود، از مقرون به صرفه ترین مدل نسل گذشته هم قیمت کمتری خواهد داشت.

برای گلکسی زد فلیپ 3، حدود 1099 یورو به نام قیمت پایه در نظر گرفته شده است (یعنی 1305 دلار آمریکا، 940 پوند و 1765 دلار استرالیا). البته این قیمت مدل 128 گیگابایتی این گوشی است چرا که مدل دیگر با حافظه 256 گیگابایتی احتمالا با قیمت 1149 یورو در دسترس قرار می گیرد (حدود 1365 دلار آمریکا، 980 پوند و 1850 دلار استرالیا).

باز هم برای مقایسه به گلکسی زد فلیپ اوریجینال نگاهی می اندازیم که با قیمت 1359 یورو در دسترس قرار گرفت. یعنی گلکسی زد فلیپ 3 هم در گران ترین مدل خود، قیمت پایین تری به نسبت گلکسی زد فلیپ اوریجینال با کمترین قیمت خواهد داشت.

قیمت گلکسی واچ 4 و واچ 4 کلاسیک

البته این فقط گوشی های تاشوی شرکت نیستند که با کاهش قیمت راهی بازار می شوند. این طور که به نظر می رسد، ساعت های هوشمند سری گلکسی واچ 4 هم از این حیث به نسبت نسل گذشته مقرون به صرفه تر خواهند بود. با توجه به گفته های ایوان بلس، مدل 46 میلی متری گلکسی واچ 4 کلاسیک قرار است با قیمت 409 یورو راهی بازار شود (یعنی 485 دلار آمریکا، 350 پوند و 660 دلار استرالیا). قیمتی هم که برای مدل 42 میلی متری آن در نظر گرفته خواهد شد، 379 یورو است (یعنی 450 دلار آمریکا، 325 پوند و 610 دلار استرالیا).

گلکسی واچ 4 هم که البته جایگزین همان واچ 4 اکتیو خواهد شد در دو میزان 44 و 40 متری روانه بازار می شود که به ترتیب برای آن ها قیمت 309 یورو (365 دلار آمریکا، 265 پوند و 495 دلار استرالیا) و 279 یورو (330 دلار آمریکا، 240 پوند و 450 دلار استرالیا) در نظر گرفته شده است.

اگر این طور در نظر بگیریم که قیمت های یادشده درست باشند، بنابراین گلکسی واچ ها هم به نسبت نسل گذشته یعنی گلکسی واچ 3 مقرون به صرفه تر خواهند بود. با توجه به گفته های یک افشاگر دیگر که با نام کاربری @snoopytech در توییتر فعالیت می کند، گلکسی واچ 4 کلاسیک در مدل 42 میلی متری خود با قیمت 349 دلار راهی بازار خواهد شد که این میزان برای گلکسی واچ 3 حدود 399 دلار بود.

قیمت گلکسی بادز 2

آخرین محصولی که قرار است در رویداد آنپکد پیش رو رونمایی شود، گلکسی بادز 2 است که یک هدفون میان رده به تعداد میرود اما زا قابلیت های خوبی نظیر حذف نویز اکتیو هم بهره می برد تا بتواند ایرپادز اپل را به چالش بکشد. قیمتی هم که برای این محصول در نظر گرفته شده است به احتمال بسیار فراوان 159 یورو خواهد بود (یعنی 190 دلار آمریکا، 135 پوند و 225 دلار استرالیا). این هدفون دقیقا مشخص نیست جانشین چه هدفون بی سیمی خواهد شد بنابراین نمی دانیم افزایش قیمت داشت یا کاهش. اما به نسبت گلکسی بادز پرو که هدفون بالارده شرکت کره ای به تعداد میرود، قطعا قیمت کمتری دارد.

کاهش قیمت؛ استراتژی درستی که می تواند به فروش بیشتر محصولات، به خصوص گوشی های تاشو کمک کند

گوشی های تاشو آینده درخشانی دارند. حداقل این چیزی است که تمایل رو به رشد مردم برای خرید آن ها به ما می گوید. اکنون این گوشی ها به خاطر طراحی خاص خود، مقاومت پایین و قیمت بالایی دارند، به همین علت کمتر کسی برای خرید آن ها ریسک می کند. اما قطعا با گذشت زمان و بهبود یک سری ضعف ها، این نوع گوشی ها در میان مردم جا خواهند افتاد و فروش آن ها هم افزایش پیدا می کند. قیمت بالا هم همانطور که گفته شد یک مانع برای خرید این گوشی ها به تعداد میرود که خب سامسونگ با اعمال تخفیف در درست ترین زمان ممکن قصد دارد آن را از میان بردارد.

البته اگر این قیمت ها درست هم باشند، باز هم گلکسی زد فولد 3 و زد فلیپ 3 را باید جز گوشی های گران قیمت دسته بندی کنیم. اما به نظر می رسد این محصولات در راستا درستی قرار دارند. چرا که اکنون گلکسی زد فولد 3 به میزان یک پرچم دار معمولی قیمت گذاری شده است و فقط ظرافت و آسیب پذیری بالای آن است که کاربران را از خرید آن دور نگه می دارد.

همچنین کاهش قیمت ساعت های هوشمند گلکسی واچ 4 هم بسیار هوشمندانه بود. به خصوص اینکه سامسونگ اکنون از سیستم عامل تایزن به Wear OS کوچ کرده است و نیاز دارد تجربه کار با آن را در اختیار تعداد بیشتری از مردم قرار دهد تا بتواند راستا خود را برای تبدیل شدن به یکی از قدرت های بازار در این زمینه هموار کند. تغییر سیستم عامل قطعا یک حرکت انقلابی به تعداد میرود که می تواند باعث جذب تعداد زیادی از مخاطبین شود که پیش از این از امکانات تایزن راضی نبودند.

منبع: Tech Radar

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا، مکزیک و کوبا

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 24 مهر 1400 بروزرسانی: 24 مهر 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 61668

به "قیمت گلکسی زد فولد 3، زد فلیپ 3 و گلکسی واچ 4 شاید پایین تر از انتظار باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت گلکسی زد فولد 3، زد فلیپ 3 و گلکسی واچ 4 شاید پایین تر از انتظار باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید