لایحه آیین نامه ایمنی حمل و نقل دانش آموزان تصویب شد

به گزارش مجله یک کامپیوتر، خبرنگاران آنلاین:کلیات لایحه آیین نامه ایمنی حمل و نقل دانش آموزان با 16 رای موافق در صد و سی و دومین جلسه علنی شورای شهر تهران به تصویب اعضا شورا رسید.

لایحه آیین نامه ایمنی حمل و نقل دانش آموزان تصویب شد

به گزارش شهرنوشت، شهربانو امانی، عضو کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران در توضیح این لایحه اظهار کرد: این لایحه در پی تصویب طرح شورای شهر تهران و ملزم کردن شهرداری تهران به ارائه لایحه آیین نامه ایمنی حمل و نقل دانش آموزان است.

به گفته او، کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران پس از جلسات متعدد با معاونت تخصصی شهرداری در حوزه حمل و نقل در نهایت این لایحه را به شورای شهر تهران ارسال کرد.

امانی گفت: با توجه به سرمایه انسانی خانواده ها و مردم که دانش آموزان و نسل آینده هستند می توان با تصویب این لایحه شرایط مطلوبی را در شهر تهران برای این افراد فراهم کنیم.

او در خصوص مواردی که در لایحه آیین نامه ایمنی حمل و نقل دانش آموزان در نظر گرفته شده است، گفت: تعریف ارتقاء و همچنین کیفیت خودروهای سرویس مدارس، نحوه صدور فعالیت برای شرکت های تخصصی در حوزه سرویس مدارس، فرآیند گواهی صدور صلاحیت رانندگان سرویس مدارس، آرام سازی محیط پیرامونی مدارس، برنامه آموزشی برای رانندگان و دانش آموزان از مواردی است که در این لایحه به آن توجه شده است.

احمد مسجدجامعی عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران در جریان بررسی این لایحه اظهار کرد: این کار ارزشمند و قابل تقدیری است، اما در این حوزه دو سند داریم که سند اول مربوط به آموزش و پرورش و دولت است و سند بعدی مربوط به شهرداری است.

او اضافه نمود: در لایحه ای که امروز قرائت شد بیشتر مسئولیت ها به شهرداری تهران و در سند قبلی بیشتر مسئولیت ها به وزارت آموزش و پرورش واگذار شده است؛ پیشنهاد می دهم که تلفیقی از این دو سند را تعریف و در نهایت اجرایی کنیم.

او بیان کرد: قاعدتا آموزش و پرورش با توجه به مسئولیتی که در حوزه تعلیم و تربیت دارد وظایف بیشتری را در این بخش باید به عهده داشته باشد. ضمن این که سندی نیز در شورای شهر سوم در ارتباط با وسایل ایمنی سرویس مدارس دانش آموزان وجود دارد که از آن سند نیز می توانیم کمک بگیریم.

مسجدجامعی اضافه نمود: برخی از عناوینی که در سند لایحه شهرداری تهران آمده جدید است و برخی از تعابیر و عناوین مشترک بین این سند و سند آموزش و پرورش است.

در ادامه با توجه به عدم مخالفت اعضا شورای شهر تهران، کلیات این لایحه با 16 رای موافق تصویب شد.

بانیما: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

مجله کامپیوتر: از کامپیوتر و IT کلی مقاله و ترفند جالب اینجا داریم

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 5413

به "لایحه آیین نامه ایمنی حمل و نقل دانش آموزان تصویب شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لایحه آیین نامه ایمنی حمل و نقل دانش آموزان تصویب شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید