لبنیات بخورید، سم ندارد

به گزارش مجله کامپیوتر، خبرنگاران/خراسان جنوبی معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی با بیان اینکه هنوز گزارشی از مسمومیت با شیر و یا لبنیات در استان نداشته ایم، گفت: مردم با خیال راحت لبنیات مصرف نمایند.

لبنیات بخورید، سم ندارد

محمود اشرفی گل با اشاره به مساله وجود سم در لبنیات و شیر، در گفت وگو با خبرنگاران اظهار کرد: اگر شیرها آلوده باشد، در مرحله نخست باید دامدار مواد خوراکی آلوده به دام دهد که دامدار به علت ارزش بالای دام خود، هیچ گاه این کار را انجام نمی دهد.

وی با بیان اینکه دامدار هیچ گاه این خسارت را به دام های خود وارد نمی کند، اضافه کرد: وجود سم افلاتوکسین در شیرهای پاستوریزه یک شایعه است چراکه کیفیت شیرها توسط اداره استاندارد و اداره بهداشت کنترل می گردد.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی ادامه داد: اگر این سم وجود داشته باشد باید به وسیله مواد خوراکی به بدن دام وارد گردد که این امر غیرممکن است، چرا که در این حوزه نیز دامپزشکی نظارت مستمر دارد.

اشرفی گل با اشاره به نظارت مستمر دامپزشکی بر شیر خام، اضافه کرد: این شیر در هنگام تغییر شکل و فرآوری تحت کنترل اداره بهداشت قرار می گیرد.

وی با بیان اینکه هنوز گزارشی از مسمومیت با شیر و یا لبنیات در استان نداشته ایم و مردم نباید نگران باشند، توضیح داد: کنترل ها توسط نهادهای مختلف به صورت مستمر صورت می گیرد و مردم با خیال راحت می توانند لبنیات را مصرف نمایند.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی از فعالیت پنج کارخانه فرآوری لبنیات در استان اطلاع داد و گفت: بخشی از لبنیات مصرفی استان از استان های دیگر وارد می گردد که این بخش نیز مورد نظارت دقیق است.

اشرفی گل یادآور شد: از مردم تقاضا می کنیم لبنیات استاندارد را تهیه و مصرف نموده و به شایعات توجه ننمایند.

گروه ساختمانی آبان: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 18 شهریور 1400 بروزرسانی: 18 شهریور 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 20599

به "لبنیات بخورید، سم ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لبنیات بخورید، سم ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید