لزوم حمایت از سرمایه ها در تیم ملی فوتبال، سرمربی آینده فراموش نشود

به گزارش مجله کامپیوتر، این روزها و در حالی که ویلموتس به فسخ قرارداد نزدیک تر شده، باید قضاوت منصفانه ای درباره مسائل داشت و البته سرمایه ها را هم فراموش نکرد.

لزوم حمایت از سرمایه ها در تیم ملی فوتبال، سرمربی آینده فراموش نشود

به گزارش مجله کامپیوتر، شرایط همکاری ویلموتس با فدراسیون فوتبال ایران به زودی تعیین خواهد شد، اما در حاشیه اظهار نظر موافقان و مخالفان ادامه همکاری با ویلموتس بعضی از نقدها نسبت به وحید هاشمیان مطرح شده که دور از دایره انصاف به نظر می رسد.

وحید هاشمیان یکی از سه بازیکن تاریخ فوتبال ایران است که پیراهن بایرن مونیخ را بر تن نموده، بهترین گلزن ایرانی بوندس لیگا و بسیاری دیگر از رکوردهای قابل توجه را در دوران بازیگری به دست آورد. او از آن دسته بازیکنانی است که ابتدا مدارج مربیگری لازم را طی نموده و پس از گذراندن دوره های معتبر به عنوان مربی وارد کادر فنی تیم ملی فوتبال ایران شده است.

هاشمیان هنوز فرصت قابل توجهی برای نشان دادن توانمندی های خودش نداشته و مقطع کوتاه همکاری او با ویلموتس نمی تواند معیار مناسبی برای سنجش میزان توانمندی های این مربی جوان باشد. از سویی با توجه به غیبت های طولانی مدت یا حتی همیشگی ویلموتس طبیعتاً فرصت یا امکان تعامل بیشتر برای دو طرف ایجاد نشده که بعضی معتقدند هاشمیان نقش خودش را به خوبی ایفا ننموده است.

چنین قضاوت های عجولانه ای در این خصوص می تواند موجب سوختن یکی دیگر از سرمایه های جوان مربیگری در فوتبال ایران باشد. باید از خودمان بپرسیم چند گزینه دیگر مانند دایی، مهدوی کیا و هاشمیان داریم که با تجربه بازی در بهترین تیم های فوتبال دنیا و حضور پیروز در فوتبال اروپا، برند معتبر فوتبال ایران محسوب شوند و بتوانند تحولی در آینده مربیگری فوتبال کشور ایجاد نمایند؟ باید از خودمان بپرسم با سرمایه های قبلی مربیگری فوتبال چه نموده ایم که امثال مهدی مهدوی کیا تمایلی به حضور در فوتبال ایران و پذیرش پیشنهادات مختلف در رده ملی و باشگاهی نشان نمی دهند؟ در این مقطع اعتماد دوباره به هاشمیان و حفظ این مربی جوان و با اخلاق در کادر فنی تیم ملی اتفاق مهمی است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 22 دی 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 18028

به "لزوم حمایت از سرمایه ها در تیم ملی فوتبال، سرمربی آینده فراموش نشود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لزوم حمایت از سرمایه ها در تیم ملی فوتبال، سرمربی آینده فراموش نشود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید