مخالفت شرکت های هواپیمایی یک دلیل راه نیفتادن کارگوی فارس بود

به گزارش مجله کامپیوتر، خبرنگاران/فارس عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان فارس، مخالفت دفاتر و نمایندگی های شرکت های هواپیمایی را یکی از دلایل موثر بر راه نیفتادن کارگو در این استان دانست.

مخالفت شرکت های هواپیمایی یک دلیل راه نیفتادن کارگوی فارس بود

خسرو فروغان سه شنبه 29 مهر در یک کنفرانس خبری که به مناسبت روز ملی صادرات برگزار شد، گفت: کارگو تنها یکی از مسائل بحث صادرات استان فارس محسوب می شود که علی رغم تلاش های اتاق بازرگانی به دلیل مخالفت دفاتر و شرکت های هواپیمایی و نبود اعتماد و ارائه نشدن تضمین از سوی صادر کنندگان این مهم محقق نشده است.

فروغان در ادامه با بیان اینکه در جنگ اقتصادی مهمترین بحثی که هدف گرفته شده صادرات است تا ارز وارد کشور نشود، ادامه داد: در این جنگ اقتصادی، یک تاجر، تولید کننده و صادر کننده، هم از روبرو هم از پشت سر دچار آسیب شده است.

عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی فارس اضافه کرد: بخشنامه ها و مصوبات که به اسم تضییع صادرات و جلوگیری از خروج ارز از کشور اجرا می شود، ضربه های زیادی به صادر کنندگان وارد کرده که لطمه آن در برخی موارد بیش از دشمنان در جنگ اقتصادی است.

فروغان اضافه کرد: شهدای اقتصادی ناشناخته هستند و گمنام دفن می شوند. وقتی بازرگانی 50 سال صادرات داشته و امروز همه چیز او از دست رفته این شخص در جنگ اقتصادی به شهادت رسیده اما ناشناخته و گمنام است.

او با بیان اینکه مجروحان جنگ اقتصادی فارس با حمایت تیم ارشد اقتصادی استان، مورد حمایت گرفته تا مرهمی بر زخمهاشان بگذاریم، گفت: اما هنوز مسائل زیادی در تصمیم گیری ها داریم.

فروغان مدعی شد حتی کشورهایی که زمانی ایران به آنها کمک های بسکمک کرده است، اکنون تعرفه های واردات را برای کالاهای ایرانی افزایش داده و به نسبت همین تعرفه را برای کالاهای سایر کشورها کاهش داده اند.

رئیس کمیسیون صادرات اتاق بازرگانی استان فارس گفت: کشورهای عمان و امارت نیز بهانه های مختلف نظیر استاندارد کالا، برای کالاهای ایرانی محدودیت های فراوانی ایجاد کرده اند.

tour-malaysia.ir: تور مالزی ارزان قیمت، تور پنانگ، کوالالامپور، لنکاوی، تور لحظه آخری مالزی را همراه ما باشید.

sale-blog.ir: مجله وبلاگ فروش | ارائه نرم افزارهای مدیریت وبسایت را به ما بسپارید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 43290

به "مخالفت شرکت های هواپیمایی یک دلیل راه نیفتادن کارگوی فارس بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مخالفت شرکت های هواپیمایی یک دلیل راه نیفتادن کارگوی فارس بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید