مرگ دلخراش پسر جوان برای نجات زوج سالخورده

به گزارش مجله یک کامپیوتر، جوان روستایی وقتی فهمید خانه همسایه آتش گرفته و جان زن و مرد سالخورده ای که آنجا زندگی می نمایند در خطر است به دل آتش زد و آن ها را نجات داد، اما خودش در میان شعله های آتش جان باخت.

مرگ دلخراش پسر جوان برای نجات زوج سالخورده

به گزارش همشهری ، این حادثه ساعت یک بامداد پنجشنبه در روستای پرسک شهرستان سلسله واقع در استان لرستان رخ داد. ماجرا از این قرار بود که جوانی به نام محمدآقا حاجری که مشغول آبیاری شبانه زمین های کشاورزی بود متوجه شد خانه همسایه دچار آتش سوزی شده است.

در این خانه زن و مردی سالخورده زندگی می کردند و جانشان در خطر بود. به همین علت محمدآقا دوان دوان خودش را به آنجا رساند. آتش سوزی در زیرزمین خانه اتفاق افتاده بود و همانطور که او حدس می زد زن و شوهر مسن در آنجا گرفتار شده بودند.

در این شرایط بود که او با فداکاری برای نجات جان این زن و شوهر به دل آتش زد. در شرایطی که اهالی روستا نیز به تدریج از حادثه با خبر شده و خودشان را به آنجا رسانده بودند او توانست زن و شوهر سالخورده را از میان دود و آتش بیرون بکشد، اما هنگامی که خودش می خواست از آنجا خارج گردد دچار برق گرفتگی شد و در میان شعله های آتش جانش را از دست داد.

محمدصادق، برادر محمد درباره این حادثه دلخراش گفت: ساعت یک بامداد برادرم در حال آبیاری زمین کشاورزی بود که متوجه آتش سوزی انبار زیر زمین یکی از ساختمان های روستا که متعلق به یک پیرمرد و پیرزن است شد. او بلافاصله با مشاهده آتش خودش را به محل رساند و اقدام به خاموش کردن آتش کرد و در این هنگام من و مردم روستا هم به محل رسیدیم. برادرم وقتی من را دید گفت کنار برو که آسیب نبینی. او تا رسیدن نیرو های آتش نشانی با سطل آب آغاز به خاموش کردن آتش کرد، اما ناگهان زمین خورد و، چون سیم های برق این خانه دچار سوختگی شده بودند محمد دچار برق گرفتگی شد.

حاجری در ادامه گفت: وقتی پیکر بی جان محمد روی زمین افتاد و دچار برق گرفتگی شد بلافاصله برادرم را بلند کردیم که به بیمارستان برسانیم، اما در راستا انتقال وقتی امدادگران اورژانس پیکر او را تحویل گرفتند اعلام کردند که او جانش را از دست داده است.

از خودگذشتگی محمدآقا حاجری، یادآور فداکاری علی لندی پسر نوجوان ایذه ای است که 18 شهریور سال گذشته بعد از نجات 2 نفر در خانه ای که دچار آتش سوزی شده بود خودش دچار سوختگی شد و چند روز بعد به شهادت رسید.

منبع: فرارو
انتشار: 26 تیر 1401 بروزرسانی: 26 تیر 1401 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 78112

به "مرگ دلخراش پسر جوان برای نجات زوج سالخورده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرگ دلخراش پسر جوان برای نجات زوج سالخورده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید