مسکو: تمامی طرف های برجام به تعهدات خود پایبند باشند

به گزارش مجله کامپیوتر، وزارت خارجه روسیه از تمامی طرف های برجام خواست تا به تمامی تعهدات خود به طور کامل پایبند باشند.

مسکو: تمامی طرف های برجام به تعهدات خود پایبند باشند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه امروز (پنجشنبه) تأکید کرد، مسکو از تمامی طرف های توافق هسته ای ایران (برجام) می خواهد تا به این توافق پایبند باشند.

بنا بر گزارش خبرگزاری ریانووستی، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه در کنفرانس مطبوعاتی این هفته خود گفت: با استفاده از قاطعانه ترین عبارات، از تمامی طرف های توافق هسته ای ایران می خواهیم تا به تمام تعهدات خود ذیل این توافق و همچنین قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل پایبند باشند.

وزارت خارجه روسیه روز گذشته نیز بیانیه ای را منتشر و تأکید نموده بود: پس از نقض شدید توافق هسته ای ایران از جانب آمریکا، اقدامات تهران نباید این میزان برانگیختگی ایجاد کند. احساسات صرفا به کار مخالفان توافق هسته ای ایران می آید. (جزئیات بیشتر)

میخائل اولیانوف، نماینده روسیه در سازمان های بین المللی مستقر در وین نیز روز گذشته در نشست شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی به طرف های برجام یادآوری نموده بود که این توافق قرار بوده به عادی سازی روابط مالی و تجاری با ایران منجر گردد نه اینکه فقط توافقی برای حل مسئله هسته ای ایران باشد، ضمن اینکه برجام نمی تواند صرفا روی یکی از این دو ستون پایدار باشد.

ایران روز یکشنبه هفته جاری (16 تیرماه)، همزمان با سرانجام یافتن مهلت 60 روزه به کشورهای غربی برای عمل به تعهدات خود در برجام دومین گام برای کاستن از تعهدات خود ذیل این توافق را خاطرنشان کرد.

پس از خروج آمریکا از برجام، ایران یک سال به اروپایی ها برای ایجاد راهکارهای مناسب تجارت با ایران فرصت داد اما اروپا در عمل کاری از پیش نبرد. پس از یک سال صبر راهبردی، ایران در دو مرحله خاطرنشان کرد که به سقف 300 کیلویی ذخایر اورانیوم و سطح غنی سازی 3.67 درصد پایبند نخواهد بود. کاهش تعهدات هسته ای ایران ذیل دو بند 26 و 36 برجام صورت می پذیرد و ناقض این توافق نیست.

.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 9780

به "مسکو: تمامی طرف های برجام به تعهدات خود پایبند باشند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسکو: تمامی طرف های برجام به تعهدات خود پایبند باشند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید