معرفی اپلیکیشن دفتر یادداشت (دفترچه خاطرات الکترونیکی)

به گزارش مجله کامپیوتر، در اپلیکیشن Daylio در کنار ثبت یادداشت های روزانه می توانید شرایط روحی و روانی خود در انجام کارها را در دفترچه خاطرات الکترونیکی خود رصد نموده و بر اساس آن برای یک زندگی رضایتمندانه تر برنامه ریزی کنید.

معرفی اپلیکیشن دفتر یادداشت (دفترچه خاطرات الکترونیکی)

شاید در روزگار نه چندانی دوری بیشتر ما برای خودمان دفتر خاطراتی داشتیم که در آن در کنار یادداشت رخدادهای روزانه ، همیشه دست نوشته هایی هم از بهترین دوستانمان در آن به یادگار داشتیم. اما جالب ترین نکته این مسئله هنگامی که بود که پس از مدت ها به مطالعه این دست نوشته ها پرداخته و خودمان را در گذشته ای نه چندان دور مشاهده کردیم. از اخلاق و رفتارهایی که تغییر نموده تا روزهای شیرین و تلخی که به سرعت از کنار ما عبور کردند.

این روزها به دلیل سبک زندگی انسان ها تقریبا بیشتر اوقات روزانه هر یک از ما در گوشی های موبایل خلاصه شده است. برای همین موضوع ثبت قلم و کاغذی خاطرات روزانه هم متناسب با این تغییرات متحول شده و در قالب نرم افزار و اپلیکیشن های موبایلی دوباره به زندگی های امروزی بازگشته است. البته در این بازگشت هیجان انگیز صرفا همه چیز به یک یادداشت برداری روزانه محدود نشده و این دفترچه خاطرات الکترونیکی به راحتی چند لمس ساده می توانند حتی شرایط روحی و روانی شما در ماه و یا سال گذشته را هم به شما نشان دهند. در این مقاله با معرفی اپلیکیشن موبایلی Daylio و قابلیت های هیجان انگیز آن در خدمت شما هستیم.

اپلیکیشن Daylio؛ دفترچه خاطرات الکترونیکی

اگر تا الان تجربه کار با اپلیکیشن Daylio را نداشته باشید باید بدانید که کاربرد های این نرم افزار صرفا به ثبت راحت و سریع یادداشت های روزانه محدود نمی گردد و شما حتی می توانید از این نرم افزار برای آنالیز حالات روحی، کارهای پرتکرار، میزان رضایت در انجام یک فعالیت و حتی موارد بیشتری هم بپردازید. برای همین توضیحات ما در رابطه با این نرم افزار در دو بخش آموزش ثبت یادداشت های روزانه و همچنین آموزش آنالیز و تحلیل شرایط فردی در این دفترچه خاطرات الکترونیکی تقسیم می گردد.

ثبت یادداشت های روزانه

اپلیکیشن Daylio دارای فرآیند ساده و سریعی در ثبت یادداشت های روزانه است. شما باید در گام اول با لمس گزینه اضافه کردن یادداشت، زمان مناسب برای ثبت یادداشت خودتان را معین کنید. اگر یادداشت شما مربوط به همان روزی است که در آن قرار دارید باید گزینه Today را انتخاب کنید وگرنه می توانید با انتخاب گزینه روز قبل (Yesterday) و یا روزهای دیگر (Other Day) بازه زمانی دیگری را برای ثبت یادداشت انتخاب کنید. البته توصیه ما این است که با توجه به این که تقویم این جدول کاملا انگلیسی است بهتر است برای اشتباه نکردن روزها همیشه به ثبت روزانه یادداشت های خود اقدام کنید.

در گام بعدی شما باید شرایط روحی و روانی خودتان را انتخاب کنید که تصویر آن در بالا نشان داده شده است. این انتخاب باید متناسب با شرایط شما در هنگام وقوع رخداد مورد نظر باشد. مثلا اگر یادداشت شما مربوط به یک اتفاق خشنود کننده است بهتر است اموجی انتخاب کنید که نشان دهنده خشنودی شما در رابطه با این موضوع است. البته اگر شکلک مناسبی را پیدا نکردید می توانید از گزینه Edit Moods وارد بخش ویرایش شکلک ها شده و شرایط های مورد نظر خودتان را به فهرست موجود روی تصویر اضافه کنید.

توجه داشته باشید که شما در صفحه انتخاب شرایط خود همچنان در کنار معین روز ثبت یادداشت می توانید ساعت وقوع آن را هم از گزینه بالای صفحه انتخاب کنید و این گونه زمان دقیق وقوع یادداشت های خود را معین کنید. پس از انتخاب شرایط مورد نظر شما به طور اتوماتیک به صفحه انتخاب مکان منتقل می شوید و بسته به موقعیتی که در آن بوده اید می توانید گزینه ای را از میان گزینه های موجود انتخاب نموده یا با استفاده از گزینه edit/new موقعیت جدیدی را به گزینه های پیشنهادی اضافه کنید. فرایند انجام این کار بسیار به فرایند اضافه کردن شرایط روحی شباهت داشته و بسیار ساده است.

پس از انتخاب شرایط مورد نظر کافیست در کادر پایین صفحه و در قسمتی که Add Note نوشته شده کلیک نموده و یادداشت خود را بنویسید. توجه کنید که شما در این جا هم می توانید از اموجی ها و شکلک هایی که در کیبورد گوشی شما واقع شده است بهره ببرید و هیچ محدودیتی در این زمینه وجود ندارد. همچنین این نرم افزار هیچ مسئله ای با ثبت یادداشت های فارسی شما هم ندارد. در سرانجام پس از سرانجام نوشتن با لمس گزینه پایین صفحه برای ثبت نهایی یادداشت خود اقدام کنید. توجه کنید که برای ویرایش یک یادداشت ثبت شده کافی است یک بار آن را لمس نموده و روی گزینه قلم کلیک کنید.

همچنین بخوانید: با تایپ صوتی گوگل به سرعت تایپ کنید

آنالیز شرایط فردی

شما با ثبت شرایط روحی و روانی خود در زمان ثبت یادداشت ها زمینه این را فراهم می کنید که بعد ها نرم افزار بتواند به شما مثلا شرایط روحی یک ماه گذشته را به صورت کاملا نموداری نشان دهد. برای دستیابی به این بخش باید در همان صفحه ابتدایی دفترچه خاطرات الکترونیکی خود و از گزینه های پایین صفحه گزینه Stats را انتخاب کنید که نشان آن یک نمودار دایره ای شکل است و دقیقا در سمت چپ گزینه درج یادداشت جدید واقع شده است. با ورود به صفحه مورد نظر شما با اطلاعات فراوانی روبرو می شوید که هر کدام حاوی اطلاعات ارزشمندی برای شما است.

در همان ابتدای صفحه شما با ردیف Days in a Row روبرو می شوید که نشان دهنده تعداد روزهایی است که شما پشت سر هم اقدام به نوشتن یادداشت های روزانه خود نموده اید. با این که در پایین همین ردیف طولانی ترین زنجیره روزانه ثبت خاطرات شما نشان داده می گردد ولی در زمان حاضر عدد سمت راست تصویر شرایط فعلی شما را نشان می دهد. مثلا اگر در سه روز گذشته اقدام به ثبت یادداشت نموده باشید در این جا عدد 3 به شما نشان داده می گردد.

در ردیف بعدی شرایط ماهانه روحی شما نشان داده می گردد که در این جا شما می توانید بر اساس فعالیت هایی که انجام داد ه اید شرایط خود را به تفکیک این فعالیت ها در 30 روز گذشته در دفترچه خاطرات الکترونیکی خود مشاهده کنید. مثلا اگر شما در طول ماه به طور پیوسته به تمرین فوتبال رفته و یادداشت هایی را در این رابطه ثبت نموده باشید می توانید در سرانجام ماه به آنالیز این مسئله بپردازید که چقدر شما از تمرین های خود احساس رضایت می کنید. در این نمودار می توانید به راحتی مشاهده کنید مثلا چه روز هایی خشنود بوده و چه روز هایی را ناراحت بوده اید که این موضوع می تواند به شما برای تجدید نظر در برنامه هایتان بسیار یاری کند.

گزینه های فراوان دیگری هم در این صفحه وجود دارد که از جمله آن می توانیم نشان دادن تعداد کارهایی که در ماه انجام داده اید (همانند 10 بار بازی کردن)، تعداد رخ دادن شرایط های روحی (مثلا 10 بار ناراحت شده اید) و همچنین کارهایی که اغلب انجام می دهید اشاره کنیم. در سرانجام اگر شما به مدت بیش از یک سال با این نرم افزار و دفترچه خاطرات الکترونیکی خود همراه شوید می توانید با استفاده از گزینه آخر شرایط کامل خود در یک سال گذشته را به طور کامل مشاهده نموده و براساس آن ارزیابی مفصلی روی نحوه زندگی کردن خود داشته باشید.

شما می توانید سوال های خود در این زمینه را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

گروه تکنولوژی خبرنگاران

tour-malaysia.ir: تور مالزی ارزان قیمت، تور پنانگ، کوالالامپور، لنکاوی، تور لحظه آخری مالزی را همراه ما باشید.

sale-blog.ir: مجله وبلاگ فروش | ارائه نرم افزارهای مدیریت وبسایت را به ما بسپارید.

منبع: setare.com
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 48632

به "معرفی اپلیکیشن دفتر یادداشت (دفترچه خاطرات الکترونیکی)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معرفی اپلیکیشن دفتر یادداشت (دفترچه خاطرات الکترونیکی)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید