مقام سابق پنتاگون: ادعای ریاض علیه ایران سندی ندارد

به گزارش مجله کامپیوتر، مایکل مالوف می گوید سعودی ها هیچ شاهدی دال بر اینکه موشک ها از کجا به سوی تاسیسات آرامکو شلیک شده اند، ارائه نکرده اند.

مقام سابق پنتاگون: ادعای ریاض علیه ایران سندی ندارد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، یک مقام سابق پنتاگون در گفت وگو با یک شبکه روس، اذعان کرد که نمایش تبلیغاتی چهارشنبه شب سعودی ها برای متهم کردن ایران به حمله به تاسیسات نفتی آرامکو، فاقد هرگونه مدرکی دال بر دست داشتن ایران در این حملات بوده است.

به نوشته وبگاه شبکه خبری راشاتودی، مایکل مالوف، مقام سابق پنتاگون به این شبکه گفته است که سعودی ها هیچ شاهدی دال بر اینکه موشک ها از کجا به سوی تاسیسات آرامکو شلیک شده اند، ارائه نکردند.

وی به هشدار ایران در خصوص پاسخگویی بهگونه اقدام خصمانه اشاره و تاکید کرد که اگر شریط از کنترل خارج شود کسی در امان نخواهد ماند. شما می توانید جنگ را شروع کنید اما چگونه آن را خاتمه خواهید داد؟

چهارشنبه شب، سرهنگ ترکی المالکی، سخنگوی وزارت دفاع عربستان سعودی طی کنفرانس خبری، مدعی شد که ایران در حمله اخیر به تأسیسات نفتی عربستان سعودی دست دارد.

سخنگوی وزارت دفاع عربستان طبق روال گذشته، با نمایش لاشه هایی که مدعی است متعلق به موشک و پهپاد است، ادعا کرد که این تسلیحات را ایران به کار گرفته است.

پس از آنکه بامداد روز شنبه، 10 فروند پهپاد ارتش یمن در عملیاتی تلافی جویانه، توانستند آسیب های گسترده ای به تاسیسات آرامکو در بقیق و خریص وارد کنند، مقامات آمریکایی سعی کردند انگشت اتهام را به سمت تهران بچرخانند. ایران این ادعاها را قویا رد کرده و نسبت به هرگونه ماجراجویی به طرف های غربی و منطقه ای هشدار داده است.

dorezamin.com: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 13661

به "مقام سابق پنتاگون: ادعای ریاض علیه ایران سندی ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقام سابق پنتاگون: ادعای ریاض علیه ایران سندی ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید