ملکی: اختلاف چندبرابری قیمت دام، کولبران را برای قاچاق وسوسه می نماید

به گزارش مجله کامپیوتر، رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی گفت: اختلاف قیمت دام، باعث ایجاد وسوسه برای قاچاق می گردد چرا که قیمت دام در کشور ما 2 میلیون تومان است و آن سوی مرز ها 8 تا 9 میلیون تومان پول بابت آن می دهند.

ملکی: اختلاف چندبرابری قیمت دام، کولبران را برای قاچاق وسوسه می نماید

به گزارش گروه مالی خبرنگاران به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، علی اصغر ملکی اضافه کرد: هم اکنون هر کیلو شقه گوسفندی بدون دنبه بسته به کیفیت 105 تا 108 هزار تومان به مغازه دار و با احتساب 10 درصد سود 115 تا 120 هزار تومان به مصرف کننده عرضه می گردد.

وی با اشاره به تأثیر تعطیلات پیش رو بر بازار گوشت گفت: تا به امروز تعطیلی برای کار ما پیش بینی نشده و از آنجا که ارزاق راهبردی، از جمله کالا های اولویت دار خانوار هستند، ماشین های توزیع اجازه تردد در این ایام را دارند.

ملکی ادامه داد: متأسفانه ستاد ملی مقابله با کرونا مسائل را یک باره اعلام نمی نماید و ممکن است محدودیت های ساعتی برای شغل ما در نظر بگیرد، اما به طور کلی از آنجایی که ایام خاتمهی ماه، بازار رونق چندانی ندارد، باید منتظر ماند و دید که در ابتدای ماه، ثبات بازار چقدر خود را نشان می دهد.

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی درباره اینکه آیا کاهش قدرت خرید خانوار در تعطیلات پیش رو به سبب تعطیلی صنوف بر بازار تأثیر گذار است، گفت: هم اکنون بازار رمقی ندارد و بنا بر تجربه سنوات گذشته، 4 تا 5 روز نخست ماه به سبب واریز حقوق ها، تقاضای نسبی را در بازار شاهد هستیم که مجدد ضعیف می گردد.

وی اضافه کرد: در ابتدای آبان شتاب خانوار در خرید گوشت بازار را دچار چالش کرد، به همین دلیل به خانوار ها توصیه می گردد که شتابزده عمل نکنند چرا که این مسئله موجب شده دامدار به وسیله فضای مجازی و آگاه شدن از شرایط بازار، نرخ های دلخواه را اعمال کند.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه کمبودی در عرضه دام نداریم، گفت: بنا بر اذعان رئیس سازمان دامپزشکی، دام به میزان کافی وجود دارد و پشتیبانی امور دام بار ها متذکر شده که ذخایر گوشت مناسب است و جای هیچ گونه نگرانی نیست.

ملکی قیمت کنونی هر کیلو دام زنده را 50 هزار تومان گفت و اضافه کرد: قیمت دام بسته به کیفیت 1 تا 2 هزار تومان پایین تر و بالاتر از این رقم هم عرضه می گردد.

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی در خاتمه درباره آخرین شرایط قاچاق دام توضیح داد: بنا بر آمار تا حدی زیادی مرزبانان و مسئولان مربوط با این موضوع برخورد نموده اند، اما به سبب گستردگی مرزنشینی، در بعضی نقاط گاهاً اختلاف چند برابری قیمت دام، کولبران را وسوسه می نماید که 1 تا 3 رأس دام را با خود ببرند چرا که قیمت کنونی هر دام در کشور ما 2 میلیون تومان است و آن سوی مرز ها 8 تا 9 میلیون تومان پول بابت دام های ایرانی می دهند.

dorezamin.com: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 45676

به "ملکی: اختلاف چندبرابری قیمت دام، کولبران را برای قاچاق وسوسه می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ملکی: اختلاف چندبرابری قیمت دام، کولبران را برای قاچاق وسوسه می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید