ناروهیتو امپراتور ژاپن شد

به گزارش مجله کامپیوتر، ناروهیتو که به دنبال کناره گیری پدرش از سلطنت رسما پست امپراتوری ژاپن را به دست گرفت، گفت حس شکوه دارد اما متعهد شد تا به عنوان نماد این کشور و نماد وحدت میان مردم کشورش کار کند.

ناروهیتو امپراتور ژاپن شد

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، آکی هیتو، امپراتور سابق ژاپن و همسرش میچیکو سه شنبه پس از سه دهه طی مراسمی خلاصه و ساده از مقامشان کناره گیری کردند و آکی هیتو از مردم ژاپن قدردانی کرد و برای صلح دعا کرد. ناروهیتو 59 ساله رسما در مراسم صبح امروز به مقام امپراتوری رسید.

ناروهیتو اولین امپراتوری ژاپن است که بعد از جنگ جهانی دوم به دنیا آمد و اولین امپراتوری محسوب می گردد که والدینش به تنهایی او را بزرگ کردند. او در سخنانی از عملکرد والدینش در سه دهه گذشته تقدیر کرد و گفت با تفکر به مسوولیتی که به او واگذار شده است احساس افتخار می نماید.

ناروهیتو تاکید نمود: متعهد می شوم که همیشه به یاد مردم باشم و در حالی که برای نزدیکی به آنها کوشش می کنم، وظایف خودم را به عنوان نماد کشور ژاپن و اتحاد میان مردم ژاپن طبق قانون اساسی محقق کنم. از صمیمانه برای مردم کشورم شادی و پیشرفت بیشتر برای کشورم آرزو دارم و همچنین صلح جهانی.

در این مراسم یک شمشیر، یک قطعه جواهر و یک آینه را که همگی نمادهای امپراتوری ژاپن هستند، دریافت کرد. در این مراسم ساده آکیشینو برادر، وارث و ولیعهد ناروهیتو در کنار او ایستاده بود.

شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن گفت کشورش خواهان پیشرفت این امپراتور است. او تاکید نمود: ما مصمم هستیم تا در میان محیط بین المللی که سریعا تغییر می نماید، آینده ای روشن برای ژاپن پر افتخار است که صلح آمیز و پر از امید است، ایجاد کنیم.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا هم که قرار است ماه مه به توکیو سفر کند، در پیامی گفت: با ورود مردم ژاپن به عرصه ای جدید، ما پایه های دوستی میان دو کشور را مجددا تحکیم می کنیم.

بانیما: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

مجله کامپیوتر: از کامپیوتر و IT کلی مقاله و ترفند جالب اینجا داریم

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 7120

به "ناروهیتو امپراتور ژاپن شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ناروهیتو امپراتور ژاپن شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید