ناشران برگزیده سال 1397 معرفی شدند

به گزارش مجله یک کامپیوتر، خبرگزاری خبرنگاران- مدیرکل دفتر توسعه کتاب و کتابخوانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دربارۀ فرایند انتخاب ناشران برگزیده 1397 و علت تأخیر دربارۀ برگزاری مراسم تقدیر از ناشران توضیحاتی ارایه کرد.

ناشران برگزیده سال 1397 معرفی شدند

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، آقای محمدجواد مرادی نیا؛ مدیرکل دفتر توسعه کتاب و کتابخوانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دربارۀ انتخاب ناشران برگزیده سال 1397 گفت: فرآیند داوری و انتخاب این ناشران در سال گذشته انجام شد و قرار بود معرفی و تقدیر همزمان با برپایی سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران انجام گردد.

وی ادامه داد: با توجه به طولانی شدن شرایط کرونا و لغو برگزاری سی و سومین نمایشگاه کتاب تهران، تصمیم گرفته شد تقدیر از برگزیدگان در هفته کتاب صورت گیرد.

مدیرکل دفتر توسعه کتاب و کتابخوانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: بر اساس اطلاعات ثبت شده ناشران در مؤسسه خانه کتاب و ادبیات ایران از مجموع 1583 ناشری که در سال 1397 بیش از ده عنوان کتاب منتشر نموده بودند، تعداد 608 ناشر به مرحله دوم راه یافتند. سپس با آنالیز های بیشتر سوابق و فعالیت های ناشران تعداد 200 ناشر به مرحله دوم راه پیدا کردند. در آخرین مرحله مستندات ناشران نیز آنالیز و انتها ناشران برگزیده در بخش های مختلف انتخاب شدند.

آقای مرادی نیا توضیح داد: متأسفانه به دلیل شرایط کرونا امکان برگزاری مراسم با حضور ناشران برگزیده وجود نداشت و معرفی و تقدیر از ناشران در فضای مجازی صورت می گیرد.

بر اساس این گزارش، ناشران برگزیده سال 1397 در بخش های مختلف عبارتند از:

الف-ناشران بزرگسال بخش خصوصی تهران: انتشارات مجد

ب- ناشران بزرگسال بخش خصوصی شهرستان: انتشارات شهید کاظمی

ج-ناشران بزرگسال غیرخصوصی: انتشارات سوره مهر

د- ناشران کودک و نوجوان بخش خصوصی تهران: انتشارت محراب قلم

ه-ناشران کودک و نوجوان بخش خصوصی شهرستان: انتشارت براق

و-ناشران کودک و نوجوان غیرخصوصی: انتشارات به نشر

ز- بخش جنبی: هیات داوران به استناد تبصرۀ 6 ماده 4 آیین نامه انتخاب ناشر برگزیده سال، ناشران زیر را دارای بهترین عملکرد از حیث کیفیت ارائه آثار، انتخاب موضوع، انتشار کتاب های ارزشمند، بدیع و نوآورانه، فعالیت تخصصی موثر در یک یا چند موضوع معین، تناسب با احتیاج های علمی و فرهنگی جامعه به عنوان ناشر برگزیده بخش جنبی معرفی کرد:

1-انتشارات نردبان: خدمات برجسته و تأثیرگذار در توسعه فرهنگ به ویژه زیست محیطی

2-انتشارات فاطمی: برای خلق کتاب های بدیع در محتوا و صورت.

abanhome.com: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت را از ما بخواهید.

datapad.ir: دیتاپد، با مجله فناوری و تخصصی رایانه از همه چیز سر در بیاورید.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 24 مهر 1400 بروزرسانی: 24 مهر 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 45335

به "ناشران برگزیده سال 1397 معرفی شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ناشران برگزیده سال 1397 معرفی شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید