نحوه اطلاع از حضور در کلاس های درس اعلام شد

به گزارش مجله کامپیوتر، تهران (پانا) - سخنگوی وزارت آموزش و پرورش در امر بازگشایی مدارس با اشاره به اطلاع رسانی واحدهای آموزشی به دانش آموزان برای زمان های رفتن شان به مدرسه گفت به دلیل وجود شرایط متفاوتی از شرایط عادی در بازگشایی های اخیر، یکی از اساسی ترین مسائلی که باید رعایت شود فاصله گذاری فیزیکی است.

نحوه اطلاع از حضور در کلاس های درس اعلام شد

علیرضا کمرئی گفت: مدارس در دوره متوسطه دوم یعنی پایه های دهم، یازدهم و دوازدهم امروز فرصت بازگشت به آموزش های حضوری را پیدا می کنند. همه مدارس منطقه ها روستایی که فعالیت شان را از مهرماه آغاز کرده بودند که شامل متوسطه دوم هم می شد این فرایند را ادامه می دهند. در منطقه ها شهری هم مدارسی که مجوزهای لازم را دریافت کرده اند امروز می توانند بازگشایی را انجام دهند.

وی با اشاره به اطلاع رسانی واحدهای آموزشی به دانش آموزان برای زمان های رفتن شان به مدرسه گفت: چون شرایط متفاوتی از شرایط عادی را در بازگشایی های اخیر داریم، یکی از اساسی ترین مسائلی که باید رعایت شود فاصله گذاری فیزیکی است. بنابراین ممکن است کلاس ها گروه بندی شده باشند که مستلزم آن است برخی دانش آموزان امروز و بخشی در روزهای دیگر در مدرسه حضور یابند که قبلاً از سوی خود مدارس اطلاع داده شده است.

سخنگوی وزارت آموزش و پرورش در امر بازگشایی مدارس تاکید کرد: اگر هنوز این اطلاع رسانی از سوی مدارس انجام نشده، لزومی ندارد که دانش آموزان و والدین نگران شوند و یا به صورت حضوری به مدرسه مراجعه کنند. آنها باید منتظر اعلام از سوی مدرسه باشند. اگر مدرسه ای همه فرایندهای بازگشایی را طی کرده باشد حتماً اطلاع رسانی کرده و دانش آموزان می دانند که کدام روزها باید به مدرسه بفرایند. اگر مدرسه ای فرایندها را طی نکرده باشد دانش آموزانش همچنان در فضای مجازی مانند سابق آموزش می بینند تا این امکان فراهم و اطلاع رسانی در روزهای آینده صورت بگیرد.

وی با بیان اینکه نکته مهم توجه به بهداشت مدارس است که اصلی ترین حوزه توجه مدیران مدارس خواهد بود و باید دقیق رعایت شود گفت: تهویه کلاس های درس و فاصله گذاری ضروری است (فضای دو متر و 25 صدم سانتیمتر برای هر دانش آموز و فاصله یک و نیم متری از طرفین).

کمرئی درباره اینکه بنابراین همچنان آموزش ها ترکیبی خواهند بود؟ اظهار کرد: بله، اگر جمعیت دانش آموزی در یک مدرسه به گونه ای است که باید گروه بندی شوند تا فاصله رعایت شود قطعاً آموزش ترکیبی است، اما اگر تراکم در مدرسه ای بالا نبود می توانند همه پنج روز هفته را فعالیت حضوری داشته باشند.

به گفته سخنگوی وزارت آموزش و پرورش در امر بازگشایی مدارس 88.8 درصد دانش آموزان تا کنون واکسن زده اند که البته واکسیناسیون شرط و الزام برای حضور در مدرسه نیست.

به گزارش پانا، طبق اعلام وزارت آموزش و پرورش مدارس متوسطه دوم از امروز پانزدهم آبان فعالیت خود را به صورت حضوری آغاز کرده اند، دانش آموزان دوره متوسطه اول هم از ابتدای آذر به مدرسه می فرایند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 13 آذر 1400 بروزرسانی: 13 آذر 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 67600

به "نحوه اطلاع از حضور در کلاس های درس اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نحوه اطلاع از حضور در کلاس های درس اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید