نخستین جشنواره ملی آئین های نوروزی درکرمانشاه آغازشد، ثبت ملیآگر

به گزارش خبرنگاران، نخستین جشنواره ملی آئین های نوروزی پیش از ظهر امروز شنبه با موضوع کرمانشاه پایتخت نوروز ایران با حضور مردم کرمانشاه و مهمانان نوروزی در محوطه تاریخی طاقبستان آغاز به کار کرد.

نخستین جشنواره ملی آئین های نوروزی درکرمانشاه آغازشد، ثبت ملیآگر

رئیس سازمان گردشگری کشور، استاندارکرمانشاه، نمایندگان استان کرمانشاه در مجلس و جمعی از هنرمندان کشوری از حاضرین در این جشنواره ملی هستند.

افتتاحیه این جشنواره با دف نوازی هنرمندان کرمانشاهی، مراسم هلپرکه و نمایش عم نوروز همراه بود.

این جشنواره از امروز سوم فروردین آغاز شده و تا 10 فروردین ادامه دارد و 10 گروه آئینی از سراسر کشور و 5 گروه بومی از کرمانشاه در آن حضور دارند.

در این جشنواره گروه های آئینی از سراسر کشور به کرمانشاه آمده اند و آداب و رسوم اقوام ایرانی در نوروز را به تصویر می کشند.

شهرداری کرمانشاه به عنوان دبیر ستاد اجرایی این جشنواره فعالیت داشته و مدیرکل میراث فرهنگی استان نیز قائم مقام دبیر این جشنواره است.

مونسان، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی سخنران افتتاحیه این جشنواره ملی و آئینی است.

طی روزهای برگزاری این جشنواره گروه های حاضر از سراسر کشور، آئین های نوروزی مناطق خود را در 15 نقطه شهر کرمانشاه به نمایش می گذارند. همچنین اختتامیه این مراسم نیز با تجلیل از گروه های برتر صورت می گیرد.

لازم به ذکر است؛ در افتتاحیه این جشنواره 40 مشعل به مناسبت 40 سالگی انقلاب در دست 40 آتش گردان قرار داشت و آگر نیز ثبت ملی شد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: بروزرسانی: 8 تیر 1398 شناسه مطلب: 5783

به "نخستین جشنواره ملی آئین های نوروزی درکرمانشاه آغازشد، ثبت ملیآگر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخستین جشنواره ملی آئین های نوروزی درکرمانشاه آغازشد، ثبت ملیآگر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید